Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Wrz 19, 2014 21:50 Zobacz posty bez odpowiedzi
szczepic czy nie
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pawmadz

WysłanyWysłany: Pon Lis 07, 2011 20:21
PostTemat postu : szczepic czy nie
Odpowiedz z cytatem

Witam dostalem pozne mlode po wdowcach i pytanie czy je szczepic na paraksomowiroze czy nie bo czytalem pare tematow i piszecie zeby nie szczepic w okresie pierzeniowym golebie sa zdrowe staram sie troche czytac i stosuje co piszecie dostaja i olejek czosnkowy i herbatke z ziol lepsza karme jestem mlodym hodowca dopiero zaczynam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
barkley

WysłanyWysłany: Pon Lis 07, 2011 20:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego , znasz to z reklam ? :
Przed uzyciem skoslutuj sie z lekarzem lub famaceuta , bla bla bla ... .

Najpierw poczytaj ulotki lekow ktore chcesz uzyc.
Pozniej popytaj kolegow.
W miedzy czasie rozpytaj weterynarza.
Jak to wszystko bedziesz wiedzial , wtedy mozesz zadac pytanie, czy szczepic czy tez nie :) .

Najwazniejsza sprawa to szczepic zdrowe ptaki, nigdy chore. Szczepionka przeciwdziala a nie leczy. jak beda chore ,i zaszczepisz to tylko sprawisz im wiecej cierpienia i pewny zgon, niekoniecznie szybki i bezbolesny.

Dowiedz sie jakie szczepionki sa ,na co i kiedy sie je stosuje.
Pierwszy raz nie szczep sam , bo pewnie tylko narobisz klopotu biednym stworzeniom. najpierw zoabcz jak to ktos robi, a potem ewentualnie w assycie zrob to sam. Tylko sie najpierw naucz , bo niby proste , ale niekoniecznie ;).

Co do tego czy szczepic,no coz... Tutaj zdania sa podzielone.
Ja uwazam ze sie powinno , choc z umiarem. Nie wszystkim na raz co dotepne u weta :)) .
Kiedys ogolnie sam stwierdzisz czy warto , czy nie. Jedno jest pewne, zapobieganie jest o wiele skuteczniejsze , tansze i latwiejsze, niz leczenie :).
pozdrawiam

pinoq

WysłanyWysłany: Pon Lis 07, 2011 21:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

tu jak już coś to i tak nie poleczył by sobie, bo chyba nie można wyleczyć tej choroby prawda???
barkley

WysłanyWysłany: Pon Lis 07, 2011 21:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ale niby mozna zapobiec, a to juz w sumie do przodu ;) .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
liber01

WysłanyWysłany: Pon Lis 07, 2011 21:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jak ich nie naszczepiłeś wcześniej tzn. przed pierzeniem jak były np. odstawione od gniazda to już teraz nie szczep bo możesz tylko zaszkodzić gołąb w tym okresie nie powinien być osłabiany dosłownie niczym. Ja mogę tylko powiedzieć tyle, że nigdy póżniaków np. przeznaczonych do rozpłodu nie szczepie i nic się z nimi nie dzieje, u mnie każdy gołąb jest szczepiony 2 razy w życiu jako młody raz właśnie na paramyxo i na ospę i nigdy więcej, ale to jest tylko moje zdanie i moje praktyki więc nie odbierz tego, w taki sposób, że tak się robi każdy ma swoje zdanie i metody pozdrawiam !!
keri40

WysłanyWysłany: Wto Lis 08, 2011 9:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Póżne młode po wdowcach zpierzają w tej chwili drobne piórka okrywowe i uważam że to nie przeszkadza aby je zaszczepić. Posiadam też takie póżne młode, co prawda zaszczepiłem je zaraz po odsadzeniu ale na dniach będę szczepił je po raz drugi, bo uważam że takie póżne młode są bardziej narażone na choroby i będąc w twojej sytuacji nie zastanawiał bym się czy szczepić.
pawmadz

WysłanyWysłany: Wto Lis 08, 2011 16:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

weterynarz poradzil mi jakas szczepionke kolumbon czy kolumbex cos takiego a szczepic bedzie kuzyn on juz to robil ale dzieki za podpowiedzi
jozefprezess

WysłanyWysłany: Sro Lis 09, 2011 9:07
PostTemat postu : opinia
Odpowiedz z cytatem

W tej chwili nie warto już szczepić bo i tak te gołąbki późne na loty się nie nadają ewentualnie do rozpłodu. Nie były lotowane nie są osłabione ich organizm powinien się bronić bez wspomagania ,okresowo zaszczepić je w okresie wcześnie wiosennym jak już tak bardzo się chce ,ja bym nie szczepił ich już. Posiadam takie gołąbki późne i nigdy takich nie szczepiłem, w rozpłodzie sprawują się bez zarzutu. Natomiast gołębie do lotów nie zaszczepione, zaraz odstają zdrowotnie od tych zaszczepionych. Są po prostu słabsze i skłonniejsze do chorób.
jozefprezess

WysłanyWysłany: Sro Lis 09, 2011 9:17
Odpowiedz z cytatem

Odnośnie szczepionki kolumba przeciw paramixowirozie to jest szczepionka
moim zdaniem najlepsza, szczepię nią od 3 lat żadnych powikłaj, gołąbki nigdy nie zachorowały więcej. Nawet objawowo żadnych biegunek w okresie jesiennym w którym najczęściej choroba występuje szczepionka ta to rewelacja na skalę XXI wieku .Szczepię tylko raz zawsze młode po odsadzeniu i nie zdarzyło się mi od 3 lat żebym miał jakieś problemy z paramixowirozą .
pawmadz

WysłanyWysłany: Czw Lis 10, 2011 20:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedzi kupilem szczepionke columba koszt 57 zl wole zaszczepic niz pozniej leczyc antybiotykiem golebie beda do rozplodu zaszczepie jeszcze na salmonelloze
jozefprezess

WysłanyWysłany: Pią Lis 11, 2011 18:15
Odpowiedz z cytatem

Ludzie nie dajcie sobie wciskać kitu z tymi szczepionkami na salmonelozę,
salmoneloza jest to choroba bakteryjna i szczepionki nie na wiele się zdają. Niepotrzebnie stresuje i osłabia się ptaki takimi szczepionkami.
Na tego typu choroby bakteryjne są inne skuteczne leki, nie szczepionki.
barkley

WysłanyWysłany: Pią Lis 11, 2011 20:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jozef masz po czesci racje .
Najlepszym sposobem na salmoneloze , jest urztymywanie golebnika w czystosci. Podobnie jak u czlowieka, jak bedziesz myl rece i utrzymywal podstawowe zasady higieny, to na zarazenie sie sallmonella tez masz male szanse. Szczepionka nie daje 100 procentowej gwarancji.
Higienia i czystosc, nie bedzie problemu.

Zawsze powtarzam i jestem zdania, ze szczepionki ktore zapobiegaja niektorym chorobom, powinny byc urzywane z glowa , w mysl zasady co za duzo to niezdrowo .
Czesc szczepien jak najbardziej, ale nie wszystko i nie wszystkim.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
pawmadz

WysłanyWysłany: Sob Lis 12, 2011 15:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

goiebie zaszczepione czuja sie swietnie masz racje barkley i jozef nie bede szczepil na salmonelloze bedzie higiena i czystosc
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: