Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Wrz 18, 2014 19:42 Zobacz posty bez odpowiedzi
Kręciek u gołębi
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jerzyk-40

WysłanyWysłany: Sob Lis 12, 2011 17:41
PostTemat postu : Kręciek u gołębi
Odpowiedz z cytatem

Czy mogę jeszcze uratować gołębie chore na kręciek ?? Jeśli takt to w jaki sposób, jakie leki podawać? Co robić?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
liber01

WysłanyWysłany: Sob Lis 12, 2011 17:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nie ma lekarstwa na paramyxowiroze (kręćka), na tę chorobą trzeba ptaki szczepić, a nie leczyć jedyne czym możesz pomóc to podawać witaminę z grupy B, jest pomocna w tego typu schorzeniach, ale to nie lekarstwo więc nie obiecuj sobie za wiele. na przyszłość wyciągnij z tego wniosek, żeby ci się to już nigdy nie powtórzyło pozdrawiam!
Adek

WysłanyWysłany: Sob Lis 12, 2011 21:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja nie rozumie takiego postępowania jerzyk. Dla większości hodowców to nie problem zaszczepić swoje gołębie przed lotami. Dziwię się tym którzy chcą szczepić gołębie np. po lotach gołębi młodych (bo jak mówią wychodzi to taniej). Profilaktyka jest najważniejsza. Lepiej zapobiegać przed, niż budzić się z ręką w nocniku, gdy jest już za późno.
pinoq

WysłanyWysłany: Nie Lis 13, 2011 16:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jerzyk zapytał czy jest szansa uratować gołębie a nie czy zrobił dobrze czy źle ze nie zaszczepił..........nich każdy patrzy na swoje błędy które popełnia i wtedy niech ocenia innych.....
PAW0311

WysłanyWysłany: Nie Lis 13, 2011 17:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o kręćka to rzeczywiście lekarstw jako takich nie ma. Jednak choroba ta jest wyleczalna. Chore osobniki należny odizolować i podawać im do dzioba dwa razy dziennie witaminę B-complx. Witaminę kupuje się w aptece w tabletkach. Podaje się 1/4 tabletki na gołębia. Kiedyś w przeszłości miąłem taki przypadek, że nie szczepiłem młodych i po lotach większość wykręciło. Żal było patrzeć. Jednak gołębie po podaniu tych tabletek wróciły do zdrowia. Ponadto najgorzej chory samczyk, jest obecnie moim najlepszym rozpłodowym. W tym sezonie 4 jego córki zdobyły odpowiednio, 4,4,4,3 na 5 lotów. Jednak jak już pisali przedmówcy, najlepiej jest zapobiegać. Pozdrawiam
bas

WysłanyWysłany: Nie Lis 13, 2011 18:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kiedyś jak nie zapobiegałem, gołębie dostawały tzw Kręćka i też mi radzono podawać B-complx + drożdże piwne.

Witaminę B-complx to rozumiem,ale po co drożdże piwne do tej pory nie wiem:(
pinoq

WysłanyWysłany: Nie Lis 13, 2011 18:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

może dlatego ze drożdże tez zawierają dużo witaminy b, no i co bas wyszły z tego???
bas

WysłanyWysłany: Nie Lis 13, 2011 19:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Piong.Na Kręćka z tego co pamiętam leczyłem dwa gołębie,i tylko dlatego ze jeden był Szpak drugi koloru Mewki.Mewkę wyleczyłem ale nie do końca bo jak latała to jakość tak krzywo. Szpak w trakcie leczenia utopił się w garnku w którym podawałem pić.Bo o pojemnikach mało kto słyszał.
pinoq

WysłanyWysłany: Nie Lis 13, 2011 20:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

pytam dlatego ze pomimo ze zaszczepiłem gołębie na to świństwo to tez mi zachorowały, ja dopiero zaczynam hodowle, wiec każda sztuka jest na wagę złota, jeśli miał bym już roczniaki 2-latki itd. to ukręcał bym bez wahania, a ze mam tylko z tego roku przelotowane golebie( z dobrym wynikiem) to szkoda mi każdego:(
pol

WysłanyWysłany: Wto Lis 15, 2011 7:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

choroba jest jak nabardziej wyleczalna miałem taki przypadek w 2003 roku zaszczepilem młode przed lotami a na jesien wykreciło mi najlepszą samic widocznie źle była zaszczepiona wygladała okropnie wystarczyło jej odrobina spokoju i witaminki i po ok 1,5 miesiaca wyleczyła sie dalem jej spokuj jako raczną nie lotowałem zaczałem ja lotowaz znowu jako 2 latke i była to moja najlepsza samica na lotach robiła wiele konkursów i nawet siadała w czołówce oddział z maratonu. Gołębie nie padaja na krećka tylko z głodu bo mają problem z jedzeniem takie jest moje zdanie
bok98

WysłanyWysłany: Wto Lis 15, 2011 9:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

"Gołębie,które przebyły chorobę,mogą wykazywać zdolności powrotnolotowe,ale nigdy wybitne.U ptaków podatnych,nie szczepionych,choroba może powtarzać się każdego roku."(E.Szul "Gołębie pocztowe - chów i hodowla")
jozefprezess

WysłanyWysłany: Wto Lis 15, 2011 14:51
PostTemat postu : opinia
Odpowiedz z cytatem

Koledzy mogę się zgodzić z opiniami że niektóre gołąbki wychodzą bez szwanku z tej choroby, ale w większości zależy to od czynnika uszkodzenia wewnętrznego gołębi, czyli układu nerwowego narządów wewnętrznych.
Choroba ta objawia się również dużym odwodnieniem ,wodnistymi biegunkami następuje degradacja narządów jedne obronią się inne nie
jeżeli następuje uszkodzenie narządów w większości gołębie zostają z rozwolnionym kałem, tracą zdolności do lotowania i rozpłodu bo stale w celi jest mokro,takiego gołąbka lepiej usunąć .Wiadomo robimy wszystko wówczas żeby ratować i bez pomocy nie mają szans. Ja osobiście nie miał bym teraz już nerwów żeby z nią walczyć i wolę szczepić, i od kiedy to robię
mam spokój z tym cholerstwem. Oczywiście polecam Columbe rewelacja
jerzyk-40

WysłanyWysłany: Czw Lis 17, 2011 17:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W które miejsce je szczepić na kręćka?
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: