Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Paź 25, 2014 22:04 Zobacz posty bez odpowiedzi
metoda na ogiera
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jozefprezess

WysłanyWysłany: Wto Gru 20, 2011 14:43
PostTemat postu : metoda na ogiera
Odpowiedz z cytatem

Czy znana jest komuś metoda na ogiera, ile samiczek maksymalnie może kopulować w ciągu dnia aby go nie za bardzo eksploatować ,czy posiada ktoś jakąś wiedzę na temat . Dobry lot
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
bas

WysłanyWysłany: Wto Gru 20, 2011 16:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ile samiczek maksymalnie może kopulować w ciągu dnia aby go nie za bardzo eksploatować

Józek gołąb to nie Królik.Bez urazy:)
jozefprezess

WysłanyWysłany: Wto Gru 20, 2011 17:44
PostTemat postu : odp.
Odpowiedz z cytatem

Ja wiem że nie królik ale kiedyś pamiętam jakiś film z Hermesem wspominał coś o kilkunastu samiczkach z jednym samczykiem ale już zapomniało się o tej metodzie ,może ktoś coś wie i przypomni mi
Ja mam super asa i chciał bym go sparować z 6 samiczkami oczywiście jajka wysiadywały by inne samczyki tych samiczek które by wabiły je za szczebelkami a ogier by tylko kopulował jak by zniosły pierwsze jajko samczyki z pary były by wówczas dopuszczane żeby usiąść do wysiadywania. Ale z iloma samiczkami w ciągu dnia może obcować taki ogier tego nie wiem może go trzeba dodatkowo jakoś witaminką E motywować żeby dał radę 3 -em dziennie ?
adam207

WysłanyWysłany: Wto Gru 20, 2011 17:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

józef. robisz specjalna klatke połowa tej klatki jest tylko dla samca druga [połowa jest podzielona na trzy czesci. W kazdej czesci siedzi samica z miska. Samice nie moga sie widzec na wzjaem. Samiec widzi wszystkie trzy i moze wchodzic do nich, ale samice nie moga wychodzic do niego. Oczywiscie na kazda samice musisz przeznaczyc pare zastępcza aby wisedzała jajka. Jak samice znosa jajka samca oddzielasz na 2 tygodniowy odpoczynek i znowy robisz jak wczesniej. W takim systemie do lotów po 1 samcu mozesz miec 18-20szt młodych. Miłej pracy
bas

WysłanyWysłany: Wto Gru 20, 2011 18:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A można i tak:Dajesz,,ogierowi''samiczkę i pozwalasz na zniesienie jaj,zabierasz samiczkę i jajka podkładasz pod inne,samiec zostaje sam na dwa,trzy dni i dajesz następna panienkę która jest spragniona samca.Myślę ze tą metodą pociągniesz dwanaście młodych,no i samiec nie powinien ucierpieć.Kiedyś tak robiłem,ale miałem problem trafieniem z,, MAMKAMI''
barkley

WysłanyWysłany: Wto Gru 20, 2011 18:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Adam w Twoim systemie sa pewne niezgodnosci :) .
Jezeli samiec moze wejsc i wyjsc to samica rowniez , chyba ze stoisz nad nimi i to kontrolujesz.
Druga sprawa to taka ze samiec widzi wszystkie 3 .
Wybierze najelpsza wedlug niego , a te dwie pozostale pozostana nietkniete, chyba ze zabierzesz ta pierwsza. To natura , tego raczej nie oszukasz.
Widzialem kiedys program wlasnie o czyms takim.
Najpierw samiec mial mozliwosc wybierania z kilku partnerek , a pozniej samica .
Zawsze wybierali tego niby lepszego.

Jak mu dasz to bedzie pylil :) , chba ze samica okaze sie silniejsza , wtedy jak tafisz na 12 w nocy , na dodatek w noc wigilijna to mozesz uslyszec z dzioba samca "kobieta mnie bije" :) .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
jozefprezess

WysłanyWysłany: Wto Gru 20, 2011 18:40
PostTemat postu : odp.bas
Odpowiedz z cytatem

Bas myślę że równocześnie trzeba zastępczą parę na jajka równo łączyć
z samiczka ogiera i powinno być dobrze ,twoja podpowiedź jest chyba łatwiejsza . Może ktoś ma jeszcze jakiś inny wypróbowany sposób ?
adam207

WysłanyWysłany: Wto Gru 20, 2011 19:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

barkley w moim poscie nie ma nie zgodnosci detektywie. Samiec wchodzi ale samica nie moze wyjsci od zagadka co jest przyczyną? Po drugie dobry samiec bedzie parował wszystkie 3 samice i wcale nie bedzie wybierał tej jednej.przerabiałem to juz u siebie. Rozwiazanie zagadki w przejscie do samic montujesz tak zwane kozaki które pozwalają wejsc samcowi, a obowiazkiem hodowcy jest póniej tego samca przeniesc do drugiej samicy nie bedzie jej bił bo juz je zna. W odruznieniu z wymienianiem samicy w gniezdzie samiec bedzie bił samice.
barkley

WysłanyWysłany: Wto Gru 20, 2011 20:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Adam nie unos sie . Sprawny hodowca ktory , duzo eksperymentowal wie co do czego , prawdopodobnie jest tak u Ciebie.
Tylko ciezko bedzie to zrobic mlodemu.
W sumie zastanwailem sie dlugo zeby moja poprzednia opdowiedz dac , bo nie wiem czy mailem tam choc cien racji :) . Jednak przez przypadek palec drgnal na myszce i odpowiedz poszla. A zeby ja poprawic wiesz ze trzeba odczekac troche czasu.
Zatem sorki , jak cos glupiego palnalem.
Nie zmienia to faktu ze program taki ogladalem, tylko niezbyt pamietam jakie to byly ptaki. Byc moze takie ktore bradziej operuja glosem i ubarwiem pior.
Jakby co sorki, za moja mala niewiedze ;). Pozdrawiam

bas

WysłanyWysłany: Wto Gru 20, 2011 21:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Józek,masz racje trzeba ,,ogiera''i mamki łączyć równocześnie i najlepiej aby były to przynajmniej dwuletnie gołębie.Ale może być tak ze rozpłodowy będzie miał jajka a mamki opóźnią się siedem dni, w tym przypadku można jajka przechować,ale jak będzie odwrotnie cały system się wali.To miałem na myśli.
jozefprezess

WysłanyWysłany: Wto Gru 20, 2011 21:49
PostTemat postu : odp.Bas
Odpowiedz z cytatem

Dzięki Bas rozumiem wyjaśnienie.Pozdrawiam
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: