Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Lis 28, 2014 3:58 Zobacz posty bez odpowiedzi
sposoby lotowania!!!
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pinoq

WysłanyWysłany: Czw Sty 12, 2012 12:31
PostTemat postu : sposoby lotowania!!!
Odpowiedz z cytatem

często rozmawiamy o sposobach motywacji przy lotowaniu gniazdówka czy wdowieństwem. Jakie są w ogóle znane sposoby lotowania i na czym polegają może ktoś opracował swój i chce się z nami tym podzielić. czekam no odpowiedzi i pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Jakub89

WysłanyWysłany: Czw Sty 12, 2012 16:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pinoq świetne zagadnienie,jestem świeżakiem i chętnie posłucham:-) moje lotowanie wyglądało tak że wolnych gołębi nie wypuszczałem w trasę a te które miały iść nie mogły karmić młodych ani nieść się na jaja(samice) a młode po 2-3 tygodniach na dachu 20-30 km jak wrócą to idą na 150-200 po 2-3 miesiącach,najdłuższy z lotów to ponad 1000 km z 2 ptaków jeden wrócił po 4 dniach a drugi od łapacza po pół roku i zdechł u mnie po paru dniach:-(
emil184

WysłanyWysłany: Czw Sty 12, 2012 16:56
PostTemat postu : re
Odpowiedz z cytatem

1.Ja nie wiem ale wyczytałem że bierzesz miskę kładziesz między workami z karmą {w oddzielnym przedziale} i podobno ta para która znajdzie tom miskę będziesz podczas lotu bardzo spieszyła się do miski . Miskę kładziemy w sobotę i wypuszczamy gołębie na cały gołębnik.Przypominam nie sprawdziłem tego ale podobno sprawdza się .

2. Nieraz bywa tak że samiec się gubi cele po nim zamykasz , a w sobote otwierasz i samce które sąsiadują z tom pułkom be dom o nią walczyć .W trakcie walki zabierasz te dwa samce i zabierasz do lotu .W trakcie lotu samce be dom lecieć szybko żeby mieć tom półkę

Znam więcej ale te dwa najlepsze są podobnież najlepsze we totalu .Pozdrawiam Emil 184
Jakub89

WysłanyWysłany: Czw Sty 12, 2012 18:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolega mówił mi o takim sposobie co by parę rozdzielić przed lotem w dwie klatki tak żeby widziały siebie nawzajem do samicy wpuścić wolnego samca a samca z pary na lot,spieszy mu się bo ktoś mu babe bałamuci:-)
pinoq

WysłanyWysłany: Czw Sty 12, 2012 21:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

słyszałem ze przy gniazdówce wpuszczali do jajka muchę ona pukała w ścianki tak jakby miał wykluć się młody....
pinoq

WysłanyWysłany: Pią Sty 13, 2012 12:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

widzę ze za dużo sie nie dowiemy
BURY87

WysłanyWysłany: Pią Sty 13, 2012 16:30
PostTemat postu : ;p
Odpowiedz z cytatem

Nikt ci swoich tajemnic nie zdradzi,konkurencja nie spi czytaja wszystko co sie da wiec swoich tajemnic nikt nie zdrzadzi,czasami przyjaciel przyjacielowi jeszcze cos podpowie ale ogolnie to nie jest tak łatwo a to co duzo ludzi uwaza za dobra wiedze na temat lotow i przygotowania dla mistrzow jest wiedza podstawowa ktora zna 99% hodujacych :oops: Takie prawdziwie dobre odzywki dla gołębi,metody przygotowania itd są pilnie strzezone hehe pzdr :lol:
Jakub89

WysłanyWysłany: Pią Sty 13, 2012 17:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bury niestety masz chyba rację...
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: