Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Kwi 20, 2014 3:09 Zobacz posty bez odpowiedzi
Płakać się chce
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Mariusz 321

WysłanyWysłany: Sro Lut 22, 2012 16:21
PostTemat postu : Płakać się chce
Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w nocy coś mi się wrypało do gołębnika.Zabiło 1szt. 5 musiałem sam dobić,a 3 są lekko ranne.Co to mogło być.Głównie to widać,że wypijała krew z szyi.Niektóre miały rany pod skrzydłami.Jeden ma wyrwane połowę lotek ze skrzydła.Dodam,że dziury mam w gołebniku,ale bardzo małe.Powiedzcie co to mogło być?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Uczciwy hodowca

WysłanyWysłany: Sro Lut 22, 2012 16:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

KUNA
patrykk133

WysłanyWysłany: Sro Lut 22, 2012 16:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

łaska, łasica wypija krew a kuna to pożera na miejscu . Jeżeli wprowadziła się do ciebie to jest możliwość, że wykończy resztę. Proponuję wynieść gołębie 1 w łapice inaczej nie dasz rady.
Mar03

WysłanyWysłany: Sro Lut 22, 2012 16:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To Kuna
mocin

WysłanyWysłany: Sro Lut 22, 2012 17:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

to łasica, bo kuna to by położyła całe stado na raz
zygiiix

WysłanyWysłany: Sro Lut 22, 2012 17:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

pare lat temu tez mialem taki przypadek pierwsze kuna mi wpadla 40 sztuk poszlo i jedna sztuke znalazlem na polu sturlikala sie jej z dachu kuna nie stoluje sie na miejscu po roku wpadla mi laska i mialem to samo co ty w golebniku wypita krew i pare ogryzionych wiec na 99 % laska
justyna361

WysłanyWysłany: Sro Lut 22, 2012 19:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na bank łasica , kuna i tchórz by wyniosły ile tylko by dały radę , jeszcze charakterystyczne kupki robią w na ofiarach , a łasica wejdzie nawet dziurką po sęku który wypadł z deski, spija krew , czasem pokaleczy broniącego się gołębia , ptaki giną z powodu nadmiernej utraty krwi , czasami rano jeszcze można w gołębniku po takiej uczcie spotkać trzęsące się ptaki z krwawym śladem na szyi , ale z nich już nie będzie są w szoku - wykrwawione , jeszcze szczur ale ten zawodnik jak zabija to dobiera się do wola i lubi wyjadać zmiękczone ziarna , charakterystyczne jest też jak skrobie ząbkami mięsko wokół kostek , inne drapieżniki je wygryzają razem z kośćmi np. kuna , kot . Łasicę będzie Ci trudniej złapać bo lubi to co żywe z dużą ilością krwi ,,na padlinkę będzie ciężko, ja przerabiałem już wszystkie te tematy ,najlepiej porządnie uszczelnić gołębnik , i profilaktycznie jakaś łapka przy największej dziurze którą mogła wejść , u mnie kot sąsiada w tym roku na podwórku złapał dziewięć stawiałem na jastrzębia i dopiero na moich oczach zrobił robotę , a u sąsiada w stodole na belkach pełno było piór z moich lotników i jego garłaczy. ten kot nie miał wbrew pozorom 9 żyć albo już wcześniej wszystkie wykorzystał.
pempek

WysłanyWysłany: Czw Lut 23, 2012 7:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To łaska. Wszystkie objawy na to wskazują [1 martwy, 5 poranionych], franca pije krew. Po wejściu kuny proporcje były by inne[1- żywy stan przed zawałowy, reszta martwa]. Kuna też zjada na miejscu szczególnie małe młode, u kuzyna był taki przypadek. Dziura była naprawdę mała po wejściu pozjadała z gniazd młode. Gdy wszedł rano była w środku nie mogła przepchac się przez otwór.Ubił na miejscu na miazgę -po wszystkim szpachelka była potrzebna.
barkley

WysłanyWysłany: Czw Lut 23, 2012 7:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego tak jak pisze justyna, uszczelnij dobrze golebnik , teraz to juz w sumie po zawodach, ale na przyszlosc moze sie to nie powtorzy .

wojteklja2

WysłanyWysłany: Czw Lut 23, 2012 18:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

u mnie zadusiła 20 gołębi z czego 10 zostało i bały się wejść do gołębnika gołębie miały ślady duszenia na szyji ja gołębnik mam wysoko ale ona z dachu i na pobiege odciolem pobiegi przybiłem blachy z boku gołębnika zeby się nie wdrapała i narazie spokój nie wiem co będzie dalej.Pewnego razu jastrząb siadł na pobiegę i zaglądał do gołębnika ja po wiatrówkę a jego już niema
mariusz_r

WysłanyWysłany: Sob Lut 25, 2012 14:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zastaw żywołapkę. Tu cos pisze o tym - http://www.hodowle.eu/406_Pulapki_na_kuny_i_lasice.html

Z drugiej strony słyszałem, że jak na posesji są koty, psy to kuna, łasica trzyma się z daleka.

Ale też słyszałem, że jak kuna mieszka np. na strychu to "swoich" gołębi nie ruszy.
maro

WysłanyWysłany: Czw Mar 01, 2012 6:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dokladnie kol. Jesli kuna lub lasica ma mlode na podworku to z niego nie bierze gol. Kiedys mialem taki przypadek ze lasica miala gniazdo w kamieniach pod golebnikiem. Na wlasne oczy widzialem jak wpadala do golebnika, miedzy gniazda i lapala myszy, nigdy nie wziela mlodego golebia. Pozniej niestety sie wyniosla
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: