Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Lis 27, 2014 15:49 Zobacz posty bez odpowiedzi
elektrolit przed lotem czy po
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pawmadz

WysłanyWysłany: Sro Kwi 11, 2012 19:03
PostTemat postu : elektrolit przed lotem czy po
Odpowiedz z cytatem

witam jak w temacie powiedzcie mi czy na mlode loty lepiej bedzie dac belgasol przed lotem a po locie tylko miod i cytryna i woda do picia
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Sro Kwi 11, 2012 20:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Odradzam podawanie belgasolu przed lotem, czasem można to podać gdy lot jest daleki i ma być upał, ale normalnie nie. Po locie jak jest łatwy to najpierw herbata, a wieczorem miód i cytrynka, a jak widzisz że dostały popalić to wtedy elektrolit, przynajmniej ja tak to robię ale może inni też coś podsuną. Pzdr.
hodowcaSP

WysłanyWysłany: Czw Kwi 12, 2012 6:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja stosowałem Belgasol na mlode w piatek, 1 dzien przed wkladaniem. Do tego wywozka w piatek wieczorem i juz bez oblotu w sobote i wieczorem do kosza. Golebie po tak podanym belgasolu i wywozkach bardzo dobrze sie sprawdzaly w lotach, robily szpicowe konkursy. W lotach golebi starych tez sprobuje tak dawać ten belgasol i robic wywozki. Zobaczymy czy bedzie jakis korzystny efekt z tego
liber01

WysłanyWysłany: Czw Kwi 12, 2012 9:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

belgasol jest bardzo dobrym elektrolitem przy lotach trudnych dalekich i przede wszystkim w upał, wtedy bardzo dobrze się sprawdza, na loty krótsze i nie w upał preferował bym podać jeden z lepszych jest tollyamin z tollisana, lub glut-amin z backsa DL!
niebieski

WysłanyWysłany: Czw Kwi 12, 2012 10:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

witam jestem poczatkujacy a czy na loty golebi starych (do 300 km) podawac elektrolit w sobote w dzien koszowania
bok98

WysłanyWysłany: Czw Kwi 12, 2012 11:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moje młode mają zadane wracać z lotów,obojętnie na jakiej pozycji.Dlatego w czasie lotów nie podaję nic oprócz karmy.W sobotę nie karmię wcale.Co innego stare.Przed lotem 2-3 dni elektrolit z maltodekstryną,a po locie elektrolit "Natural". W sobotę czysta woda.
Marcino DJ

WysłanyWysłany: Czw Kwi 12, 2012 11:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

niebieski napisał:
witam jestem poczatkujacy a czy na loty golebi starych (do 300 km) podawac elektrolit w sobote w dzien koszowania

Elektrolit w sobotę można podać np. dawkowanie prawidłowe preparatu jest 10 ml / 1l.w a ja w sobotę do południa jeśli upał będzie podaje 10 ml / 2l. a później czysta woda do momentu koszowania...
pozdrawiam

SKLEP WSZYSTKO DLA GOŁĘBI
www.kocowiczmarcin.pl
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
pawmadz

WysłanyWysłany: Czw Kwi 12, 2012 19:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wielkie dzieki a wiec mozna dac przed lotem ale i pogode trzeba ogladac a poniedzialek wtorek na zolty guzek BS lub ronidazol w czwartek cos na drogi oddechowe a karma niedziela poniedzialek wtorek super dieta sroda czwartek lotowa junior lub super dieta z dodatkiem kukurydzy i slonecznika piatek dieta czy tak bedzie ok
liber01

WysłanyWysłany: Czw Kwi 12, 2012 20:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego za dużo tego nie katuj młodych aż tak ''chemią'' zakładając,że młode masz 100% zdrowe to w trakcie lotów, czy to stare, czy młode na żółty guzek podaj pon. wt. co 2 nawet 3 tydz. ja w ubiegłym sezonie 2 razy podałem na 14 lotów i wynik był bardzo zadowalający, tak samo z drogami oddechowymi jeżeli masz wentylacje dobrze działającą itd. zresztą widać po ptakach jak mają kłopot z drogami to też nie musisz trzymać się jakoś sztywnego planu , że w czwartek coś musisz dać podaj też tak co 2...3 tyg pon. wtorek jakieś orni czy coś o podobnym działaniu i można zastąpić jakimiś olejkami eterycznymi rozpylić i do wody jakiś eukaliptus coś w tym stylu, a jeżeli już podajesz przed lotem do podaj WN nie Orni.
Generalnie na drogi można podać, a nawet trzeba jak gołębie wracają w deszczową pogodę, a tak to obserwuj ptaki i więcej naturalnych środków, szczególnie dla młodych, z nimi ostrożnie, one będą jeszcze miały czas aby się wykazać PZDR DL!!
bas

WysłanyWysłany: Pią Kwi 13, 2012 6:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pawamadz:Twój Plan karmienia to wielka kicha,zauważyłeś ze twoje gołębie jedzą przez cały tydzień tylko dietę?
Zaś moje gołębie karmę lotową jedzą od Poniedziałku do Piątku,oczywiscie w nie które dni wymieszane z dietą.W sezonie lotowym młody gołąb nie powinien być na karmiony do syta,ale także nie powinien być głodny.
pawmadz

WysłanyWysłany: Pon Kwi 16, 2012 18:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ok rozumie te forum jest ekstra jak dla poczatkujacych takich jak ja wszystko czytam i staram sie zapamietac
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: