Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Paź 30, 2014 15:09 Zobacz posty bez odpowiedzi
Świetne gołębie rozpłodowe do sprzedania! Oryg. BELG, NL, DV
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
krzysiekc68

WysłanyWysłany: Sro Lis 14, 2012 13:26
PostTemat postu : Świetne gołębie rozpłodowe do sprzedania! Oryg. BELG, NL, DV
Odpowiedz z cytatem

Witam,

Oferujemy do sprzedaży wiele wartościowych gołębi sprowadzonych od zagranicznych hodowców, osiągających świetne wyniki lotowe! W sprzedaży oryginały od hodowców belgijskich, holenderskich i niemieckich. Posiadamy również bardzo dobre gołębie od polskich mistrzów na różnych dystansach.
Przyjmujemy zamówienia na młode Aardeny z czubkami (czysta linia Wujczak Maciej & Bartek - kupiliśmy całą hodowlę od tych wspaniałych hodowców).
Zamówienia na młode po:
- oryg. Nico van Noorednne - Mistrz Holandii na Średnim Dystansie 2010,
- IV gołębiu długodystansowym w Polsce w kat. Maraton z 2010,
- gołębiach 100% Drapa,

W hodowli i do sprzedaży oryginały oraz gołębie z linii:
- Nico van Noordenne
- Andreas Drapa
- Jos Thone
- Gebr. Cattrijsse
- J. Ebert
- M. Kollee
- Bebr. Stockx
- Hos Jos Vercammen
- Comb. Verbree
- Dirk van Dyck
- Reiner Puttmann
- Wolfgang&Gunter Zimmermann
- Thorsten JanBen
- Robert Bauer
- Jef Vanwinkel
- W. Berensfreise
- Willy Kumpmeyer
- Lambrechts-Lismont
- Markus Sollner
- Christian Bak
- Jacob Brunenberg
- Roger Lismont
- Marten Nolmans
- Karl Buse
- SG Lepper-Hansmann
- Machiel Buijk

- Maciej i Bartek Wujczak
- Robert Lech
- Kazimierz Kalinowski
- Dariusz Wojtysiak
- Andrzej i Wojciech Lipkiewicz
- Waldemar Gajewski

Zapraszam na naszą stronę internetową:
http://www.happyloft.pl/

Więcej informacji pod:
pigeons@happyloft.pl

i numerem telefonu:
792 832 400
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Stary

WysłanyWysłany: Sro Lis 14, 2012 15:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jasny gwint!Ja w mojej hodowli nie mam tyle szt.golebi,co Ty wymieniles nazwisk.
Mag

WysłanyWysłany: Sro Lis 14, 2012 15:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pare lat temu to tak jesienią kupowało się Belg,DV,NL po 50 zł,bo na zachodzie czyścili golębniki.One nawet były z kartami i czasem z rodowodem.
rados123456

WysłanyWysłany: Czw Lis 15, 2012 6:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U mnie w sekcji tez jest taki hodowca co ma same asy z zachodnich hodowli,ras to nawet nie sposob spamietac,tyle tego a od 4 lat nie moze do konca sezonu doleciec,tak jak pisze kol.mag zwozi co roku z zachodu te wszystkie odpady za smieszne pieniadze,wyrabia rodowody i ida jak cieple bułeczki na allegro
kato0353

WysłanyWysłany: Czw Lis 15, 2012 8:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To, że w Belgii i Holandii maja super materiał nie ulega wątpliwości.
Trzeba wziąć pod uwagę też że tam duża część ludzi żyje z gołębi.
Nie wszystko co sprzedają to ASY.
Zauważyłem, że w rodowodach do 4-tego pokolenia gołębie nie widziały kosza.
Najbardziej jest śmieszne to, że hodowcy nie lotujący od 20-tu lat sprzedają
swoje gołębie w Polsce jak świeże bułeczki (np. słynne Ardeny -M. BUIJK).

Więc kolego zrob wynik tymi gołębiami a później napisz że sprzedajesz super material rozpłodowy.
"Dobre" rodowody zgubiły nie jedną hodowlę w Polsce.
W chwili obecnej masz tam jeden wielki galimatias i mam takie wrażenie,
że to hodowla nastawiona na handel.
Jeśli chcesz zrobić wynik to najlepiej sprowadzić "dobre" gołębie z 3-4 hodowli i testować.
Natomiast do handlu potrzebne są "dobre" rodowody i jak największy w nich wybór.
barkley

WysłanyWysłany: Czw Lis 15, 2012 8:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Widze sami eksperci od golebi z zachodu sie wypowiadaja, a ja sie spytam poanow czy wy byliscie kiedykolwiek w jakiejs zachodniej hodowli ?
Cos mnie sie nie wydaje.
teraz do rzeczy, skoro sprzedaja golebi bo sprzataja golebnik to znak ze ptaki im zostaly po sezonie, a to moze oznaczac ze sa niezle bo wszsytkie wrocily. Niektorzy chcieliby tak sprzatac golebniki , niestey nie maja czego, wiec o czym ta gadka ?
Zazdrosc , zawisc sciska tylek i tyle. To tak jak nie masz kasy na plazme 3D za 10 kola, to mowisz ze po co Ci taki telewizor, za rok bedzie tanszy a i tak nie masz czasu ogladac, jednak jakbys mial 10 tysi wywalic na taki telepator to bys to zrobil, nie oszukujmy sie. Tak jest wlasnie z hodowla, ktos kto nie moze zrobic wynikow mowi ze zajmuje sie z przyjemnosci to jego hobby i nie interesuja go wyniki. jak =zacznie robic wyniki, podesjcie i mowa diametralnie sie zmienia, i taka jest prawda , nie wyssalem sobie tego z palca.
Co do kupowania ptakow, to kazdy chba jest dorosly co kupuje, ma oczy i glowe w ktorej zasadniczo powinien znajdowac sie mozg odpowiedzialny za logiczne myslenie. No chyba ze ktos uzywa glowe tylko do noszenia czapki . I widzi co kupuje, nikt niekomu do gardla nie wlewa haha .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
mocin

WysłanyWysłany: Czw Lis 15, 2012 8:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie czy w POLSCE nie ma dobrych gołębi ??????? Czy tylko z zachodu są dobre??????
Bo mi się wydaje że nasze gołębie są o wiele lepsze od zachodnich tylko nikt nie umie ich docenić. W jakim kraju gołąb robi 14konk??? i uważa się że jeszcze mało, a na zachodzie jak zrobi 5-6 konk to od razu jest przeznaczony do gołębnika zarodowego bo to przeczesz "assss", a u nas z 5 konk to jest słabiak i niektórzy takie ptaki to od razu likwidują.
Pomyślcie trochę o naszych gołębiach, a nie tylko z zagranicy co są nic nie warte, tylko podrobione rodowody co do czego są nic nie potrzebne bo to ptaki latają a nie rodowody!!!
kato0353

WysłanyWysłany: Czw Lis 15, 2012 9:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mocin dla nas liczyą się tylko konkursy a na zachodzie nie patrzą na konkursy tylko na zwycięztwa i tu jest różnica.
barkley

WysłanyWysłany: Czw Lis 15, 2012 10:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mocin , kolega kato juz chyba Ci wytlumaczyl :) .
Zreszta 14 konkursow moze miec sie nijak do tego czy golab jest dobry. Konkurs to tylko slowo ktore moze oznaczac czempiona oraz moze nic nie oznaczac . Bo zobaczy kolego masz golebia ktory ma 14 konkursow i masz jeszcze jednego golebia , ktory nie ma zadnego konkursu , ktory lepszy ? No wlasnie , dla Ciebie ten z konkursami, ale co jak obydwa wrocily tak samo i wlazly do golebnika jednoczesnie , ale pierszy dawal sie zlapac ktoprego odbiles, a drugi zanim odbiles juz nie miescil sie w konkursie, i co wtedy ? Jeden lepszy od drugiego , skoro tak samo lataja ?
Teraz inny przyklad. Idzie 10 tysiecy ptakow . 2 golebie maja po lotach po 14 konkursow . Jeden mial zawsze miejsce w pierwszej 5 , drugi mial zawsze miejsce w ostatniej 10 . Obydwa maja po 14 konkursow, obydwa sa super ? Widzisz teraz jak jest roznica miedzy konkursem a konkursem ? :)))

Poza tym kolego , na zachodzie w dobrym golebniku, sa golebie na rozne odleglosci i jeden nie leci wszystkiego , w sumie czasami jest niemozliwoscia puscic jednego golebia we wszystkich lotach . Spytasz pewnie dlaczego, wiec odpowiadam, bo nie da sie puscic jednego ptaka na 2 lub 3 loty ktore odbywaja sie w weekend na rozne odleglosci :) . Tutaj tez sa roznice kolego . Przykladow mozna by mnozyc , ale to chyba niepotrzebne ;) . Gdybys jednak chcial to cos sklece , nie ma problemu.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
RysiekS

WysłanyWysłany: Czw Lis 15, 2012 10:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Jeśli nie będziemy siebie doceniać, zawsze będziemy sto lat za murzynami. W każdej dziedzinie. Należy rozwijać i promować Polskie hodowle i gołębie. Ściąga się ptaki, bo nazwisko. Ktoś kiedyś coś. Czy nikt się nie zastanawia, a może poprzez ściąganie tej krwi i mieszając z naszymi, czasem nie cofamy się? Niejeden Polski wybitny hodowca radził, kupować gołębie z hodowli ze swojego regionu. Swojaki najszybciej się aklimatyzują. Najłatwiej nimi jest osiągnąć dobre wyniki. Często też kupuję się pod publikę. Na pokaz. Mogę się mylić. Ale takie jest moje zdanie.

Mag

WysłanyWysłany: Czw Lis 15, 2012 10:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Barklej widać od razu że nie jesteś hodowcą,bo jakbyś był to cos byś wiedział o selekcji.Kazdy hodowca po sezonie lotowym robi selekcjie/a napewno ci z dobrymi wynikami/na zachodzie też.Selekcja to min usuwanie tego co sie nie sprawdziło w lotach lub w rozpłodzie.Hodowca który jest na właściwym poziomie usuwa te golębie/kasuje/.Ale nie wszyscy tak robią.Część hodowców sprzedaje te gołębie.lub stają się "dobroczyńcami".Przewaznie robi sie to na jesieni.Taki który te gołębie kupi czeka latami na wyniki-na próżno.Co do mózgu to Ty też go powinieneś używać hahah
mocin

WysłanyWysłany: Czw Lis 15, 2012 11:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja jestem tego zdania że nasze PL ptaki nie są gorsze od tych DV czy innych, to jest tylko pseudo reklama żeby nabić im w kieszenie kasy, że z zachodu to od razu "lepsze" (śmieszne to)
barkley

WysłanyWysłany: Czw Lis 15, 2012 13:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mag troche wiary we mnie :) , ja wiem ze sie usuwa zbedne osobniki . Jednakze nie wziales pewnej rzeczy pod uwage (a to ja mam sie nie znac :) ). Otoz sezon lotowy, nie ma nic do sezonu rozrodczego w niektorych golebnikach i tam sezon rozrodczy trwa caly czas , na okraglo , caly rok . I tam nie usuwa sie niczego, chyba ze np slepy jest golabek lub z jakas wada sie urodzil. Nieprawdaz ? :)
A co do selekcji to tak , tylko ze dobry hodowca wie ile mu w sezonie ginie ptakow, i nie robi tak ze robi cos na zapas . Rozne sa hodowle dlatego nie mozna wszystkiego wrzucac do jenego kotla . :)

A czy lepsze z zachodu czy nie, to juz inna kwestia i co hodowca to inna opinia :) .
krzysiekc68

WysłanyWysłany: Czw Lis 15, 2012 13:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Polskie gołębie są dobre?
Moim zdaniem NIE.
Są bardzo dobre!
Ja tego nie kwestionuję. Zdobywamy najwięcej medali olimpijskich, przodujemy w wystawach światowych. Ale:
Podaję najlepszych Polaków, zdobywających świetne wyniki na arenie ogólnopolskiej:
Waldemar Piszczała, Radosław Małolepszy, Wiesław Młot, Przemysław Niedbalski,... to ścisła czołówka - proszę zapytać czy swoją hodowlę oparli na gołębiach "hodowców" ze swojej sekcji czy oddziału, którzy chcą wcisnąć "odpady" poselekcyjne swoim młodszym stażem "kolegom". Niby ASY!
Otóż nie. Wszyscy Ci hodowcy zainwestowali troszkę pieniążków ale mają czego chcieli od wybitnych hodowców. Nie znam prawdziwych statystyk, ale podejrzewam, że w ok. 80-90% są to gołąbki z pochodzeniem belgijskim, niemieckim i holenderskim. W końcu to jest kolebka naszego sportu.

Na zachodzie gołąb zrobi 5-6 konkursów i jest ASEM. Może zrobić nawet 1 ale być pierwszym w locie narodowym w konkurencji z kilkudziesięcioma tysiącami gołębiami. To nie może być przypadek, że akurat dobrze sobie poleciał. Miał moc, miał zmysł, miał orientację, miał wreszcie kapitalne przygotowanie. Zresztą nie wiem czy wszyscy koledzy wiedzą jak wyglądają loty w Belgii czy Holandii. Tam hodowca nie koszuje 50 czy więcej gołębi na lot, tam wkłada 5 czy 6 najlepszych gołębi w optymalnej formie, więc to sama elita i śmietanka. Zgadzam się, że gołębie koszowane na 14 kotów na odległościach 100-1000 km to ewenement w skali światowej! Ale zadajmy pytanie ile naszych sprinterów ginie na maratonach? Regulamin MP jest taki a nie inny, dlatego musimy koszować praktycznie wszystkie nasze najlepsze gołębie na każdy dystans, i na każdy lot, aby "się liczyć".

Wiem, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zakup gołębi w cenach zachodnich, ale jak powiedział barkley: "Co do kupowania ptakow, to kazdy chba jest dorosly co kupuje, ma oczy i glowe w ktorej zasadniczo powinien znajdowac sie mozg odpowiedzialny za logiczne myslenie. No chyba ze ktos uzywa glowe tylko do noszenia czapki . I widzi co kupuje, nikt niekomu do gardla nie wlewa".

Jeszcze ktoś tam cisnął uwagę, żebym zrobił wynik tymi gołębiami, bo u niego w sekcji ktoś lotuje 4 lata i nie kończy lotów.
Ja się pytam co w tym złego, że nie kończy lotów? Przecież nikt mu nie każe na siłę wkładać młode stadko na maratony. Co z tego że ktoś wkłada gołębie do ostatniego lotu? Interesuje mnie jaką ilość czołowych konkursów zgarnął w takich lotach i jaką skuteczność procentową uzyskał.

Nasze wyniki można sprawdzić na stronie www.happyloft.pl w zakładce wyniki :) dokładnie: http://www.happyloft.pl/content.php?body=page&name=wyniki - moze nie są to jeszcze wyniki spektakularne w skali kraju, ale w mojej ocenie 3 letnia przygoda z gołębiami zaczęła się nieźle. Często słyszę opinię, że hodowcy lotujący od xx lat chcieli by tyle zdobyć ile my w ciagu tych 3 sezonów.
Lotując 3 lata! - osiągamy w wybranych lotach skuteczność procentową powyżej 50% (nawet powyżej 60%), zdobyliśmy wiele szpicowych konkursów oraz plasujemy się na wysokich pozycjach na listach konkursowych, wygrywaliśmy już loty na poziomie sekcji i oddziału! Czy to nie są dobre wyniki?? Wg mnie wygranie lotu to jest już niezły WYNIK, bo oznacza, że było sie najlepszym w danym dniu w konkurencji z setką kolegów-hodowców.

Każdy może mieć inny pogląd na sprawy hodowlano-lotowe. Ja to szanuję i oferuję gołębie do sprzedaży z renomowanych hodowli dla hodowców mających podobne poglądy do mnie.

Jeśli ktoś sprzedaje konia z szlachetnej krwi arabskiej, którego kupnem nie jestem zainteresowany to nie mam pretensji do niego że w Polsce to ja mam lepsze konie a te co on ma to pewnie odpady z jego hodowli, bo tych najlepszych to nie sprzedaje, bo pewnie sobie chowa gdzieś i w ramkę oprawia. Jeśli mnie nie interesuje kupno czegoś to po prostu się tym nie interesuję. To jest analogiczna sytuacja.

Jeszcze taka jedna refleksja. Będąc na targach w Kassel byłem niesamowicie pozytywnie zaskoczony mentalnością zagranicznych hodowców. Zero obłudy, zero dwulicowości, jeśli coś się im nie podoba to mówią wprost, a nie obgadują za plecami.

A z resztą czy koledzy myślicie, że tacy hodowcy jak Nico van Noordenne, Andreas Drapa czy Hos Jos Vercammen mogą sobie pozwolić na to, żeby mieć odpady w gołębniku? Byłbym ostrożny w osądzie.

Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzania naszej strony:
www.happyloft.pl

Zgadzam się z poglądami kato0353, który zauważył, że czasami gołębie trzymane w czystej rasie nie są koszowane w 4-5 pokoleniu, przez co moim zdaniem mogą tracić zdolności orientacji w terenie. I oczywiście jest dużo łatwiej dojść do "ładu" mając gołabki z 3-4 ugruntowanych hodowli. Popieram szczególnie dla młodych hodowców, którzy na początku drogi z gołębiami powinni zostać poinstruowani przez swoich mentorów jak łączyć te gołąbki! Jestem przekonany że kato0353 jest Hodowcą z dużą wiedzą! Pozdrawiam szczególnie.
Mag

WysłanyWysłany: Czw Lis 15, 2012 14:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Krzysiek w tym co piszesz jest b dużo racji,ale to nie jest takie proste że kupisz zachodnie asy i bedziesz mistrzem.To absolutnie nie jest tak.Im wiecej kupujesz tych asów to wyniki z roku na rok są słabsze.Na czym zbudowali swoje golębniki Mistrzowie Polski to ja nie wiem ,ani Ty to tylko oni wiedzą.Znam hodowców co kupują golębie w Belgi,Holandi i Niemczech,za b duże pieniądze i co rok to katastrofa,ale znam też hodowców którzy zbudowali gołebniki na gołębiach miejszcowych/nie kupili ani jednego gołębia z zachodu/ i "leją" konkurencjezwłaszcza na lotach dłuższych,i dla tego ten sport jest taki piękny,że tu każdy może wygrać ,nie tylko ten bogaty.To na tyle bo to temat jak rzeka .Krzysiek życze mistrza okręgu w 2013
-conajmniej!!!
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: