Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Lis 16, 2018 21:55 Zobacz posty bez odpowiedzi
Pytanie do Prezydenta PZHGP - dodatkowe oplaty
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Pon Lut 25, 2013 14:30
PostTemat postu : Pytanie do Prezydenta PZHGP - dodatkowe oplaty
Odpowiedz z cytatem

witam, mam pytanie , moj oddzial uchwalil (walne zebranie delegatow zatwierdzilo) dodatkowa oplate od kazdego mlodego golebia na spisie ktory bedzie posiadal obraczke inna niz 0171 , czyli innymi slowy obraczke obca, mam pytanie w tym zakresie, czy w oddziale mozemy dobrowolnie ustanawiac oplaty od tego co sie komu podoba czy nie podoba? zawsze mi sie wydawalo ze jestesmy jednym zwiazkiem i jesli mam golebia na obraczce z innego oddzialu, mam do niego karte wlasnosci to czy oddzial moze mi narzucic dodatkowa oplate ? czy nie jest to dyskryminacja ? czy w taki sam sposob oddzial moze narzucic oplaty za wkladanie na lot golebi czerwonych czy np starszych niz 3 lata? bo to bylaby bardzo podobna sytuacja, czekam na odpowiedz czy dodatkowa oplata za obraczki z innego oddzialu umieszczone na spisie ma jakas podstawe regulaminowa i innymi slowy czy jest legalna w mysl obowiazujacego statutu i regulaminow ktore nie mowia o tym czy obraczka ma byc z oddzialu macierzystego
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
sylwek.k

WysłanyWysłany: Pon Lut 25, 2013 18:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego Piotrku u nas też jest taka opłata np. nasza obrączka kosztuje 2 zł i jak jest z innego oddziału to hodowca dopłaca 2 zł oczywiście na młode a to dlatego żeby nie osłabiać budżetu i ja nie widzę żadnego problemu
barkley

WysłanyWysłany: Pon Lut 25, 2013 20:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

sylwek.k napisał:
kolego Piotrku u nas też jest taka opłata np. nasza obrączka kosztuje 2 zł i jak jest z innego oddziału to hodowca dopłaca 2 zł oczywiście na młode a to dlatego żeby nie osłabiać budżetu i ja nie widzę żadnego problemu

To mozna nazwac praktyka monopolistyczna, i ja osobiscie uwazam to za najwieksza glupote jaka mozna wymyslic. Pokazuje to rowniez slabosci oddzialu a co za tym idzie, moze prowadzic do tego ze hodowcy odchodza nie tylko z oddzialow lub sekcji, ale rowniez ze zwiazku .
Fajnie by bylo jakbys kiedys nie mogl zakupic u siebie, i jednak musial zakupic od znajomego hodowcy z innego oddzialu, a potem zaplacil bys jak za zboze , bo masz inne obraczki.
To nic innego jak zwykla patologia, bo ja bym tego inaczej nie nazwal. Skoro jednak tak zostalo przeglosowane , to raczej tak bedzie, ale jak wspomnialem , dla mnie to rozboj w bialy dzien . Bo moze dojsc do tego , ze w oddzialach bedzie mozna leciec tylko na zegarach jednej marki, slusznej marki :))) .
Uprzedzajac rowniez niektore wypowiedzi. Nie chodzi tu wcale o mnie , chodzi o cos innego a jak jeden z drugim jestes na tyle madry ze chcialbys mi teraz dopiec to wysil swoja mozgownice i napisz cos z sensem, bo ja wiem jak taki problem rozwiazac, i jest to najprostsze ze wszystkich rozwiazan, ktore sprawia ze wilk syty oraz owca cala :)) .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
adilot

WysłanyWysłany: Pon Lut 25, 2013 22:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

GDY BYŁEM W POPRZEDNIM ODDZIELE TO BYŁA TAKA OPŁATA, I Z CHĘCIˇ I W TYM BYM Jˇ ZAAKCEPTOWAŁ. POWÓD JEST PROSTY. ODDZIAŁ ZAMAWIA PEWNˇ ILO?Ć OBRˇCZEK NP 10 000. SPRZEDAJE ZA NP 1.80ZŁ, I MA Z TEGO DODATKOWE WPŁYWY DO BUDŻETU. ALE MOŻE SIĘ ZNALE?Ć PEWNA LICZBA HODOWCÓW, KTÓRZY KUPIˇ TANIEJ O NP 0,30GR (Z INTERNETU, LUB Z INNEGO ODDZIAŁU) BO CHCˇ ZAOSZCZĘDZIĆ, I NIEMA WPŁYWU GOTÓWKI DLA ODDZIAŁU, I OBRˇCZKI ZASTAJˇ I CO POTEM Z NIMI????
WIĘC TRZEBA JAKO? SIĘ ZABEZPIECZAĆ.
A JE?LI KTO? SPROWADZA MŁODE NA INNYCH OBRˇCZKACH TO CHYBA STAĆ GO ŻEBY ZAPŁACIĆ PO TE NP 50GR OD SZT....
meteor

WysłanyWysłany: Pon Lut 25, 2013 22:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego adilot a który oddział zamawia obrączki w ciemno? U nas zawsze pod koniec sezonu każdy hodowca deklaruje ile obrączek zamawia i po problemie że coś zostanie. a tak nawiasem mówiąc według mnie to totalna bzdura opłata za obrączki z innego oddziału. DL
artur037

WysłanyWysłany: Pon Lut 25, 2013 23:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Znany jest problem zakupu obrączek w innych Oddziałach, bo niby taniej...
O kilkanaście groszy.... Kupując Polskie obrączki z innego Oddziału przy np. przy 100 gołębiach , mając różnicę 0,30 PLN zyskujesz 30 PLN , nie mówiąc o przesyłce, lub też byłeś w pobliżu.. (paliwo)
Kupując obrączki zagraniczne, wiadomym jest , że zapłacisz za nie więcej niż w swoim Oddziale...
Tak więc moim zdaniem jedyną dodatkową opłatą, skoro Zarząd Oddziału nie potrafi wyrównać kosztów jest opłata różnicy w rodzimym Oddziale...
Ale tutaj rodzi się problem, że na każdej z tych obrączek jest napis PZHGP ! :)
Jak widzicie powstał od dawien dawna problem w Oddziałach, które są zrzeszone w PZHGP... Czy ten problem leży po stronie Zarządów Oddziałów, które dopinają budżet, czy po stronie opłat jakie wpływają do ZG ?! :>
I jakie działania są realizowane w tym zakresie....
jozefprezess

WysłanyWysłany: Pon Lut 25, 2013 23:55
PostTemat postu : opinia
Odpowiedz z cytatem

Wreszcie by ktoś pomyślał w ZG i wprowadził zakaz sprzedawania obrączki w wygórowanych cenach ,dlatego staje się monopolem ta procedura oddziały zamawiaja obraczki na kopy jak się to mówi pozbywaja się ich po minimalnych cenach i handel kwitnie np. po 1.20 i wszyscy kupują alegro itd. gdyby obrączka maksymalnie kosztowała 1.50
w oddziałach to nie bardzo by się opłacał im taki handel ,wyraĽnie takie podejście do Regulaminu Organizacyjnego PZHGP jest łamaniem go . Handel poza stowarzyszeniem i rozprowadzanie obraczek komu sie tylko da powinno być karane . Czy ktoś skróci ten proceder .?
rados123456

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 5:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

koledzy u mnie jest tak że do końca czerwca jest przedpłata na obrączki rodowe na następny rok w kwocie 80 gr,druga rata jest do końca grudnia też 80 gr,po 1 stycznia jeżeli hodowca nie ma zapłacone za obrączki to jeżeli są to może kupić po 2,50 zł i nie ma żadnego problemu.już przy zamawianiu obrączek na następny rok oddział wie jaką ilość +/- ma zamówić
jozefprezess

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 7:37
PostTemat postu : odp.rados123456
Odpowiedz z cytatem

U nas nie ma przedpłat ustalono że członkowie płacą całość przy zamówieniu obrączek w okręgu wynosi 1.50 czyli chcę w przyszłym roku 40 obrączek płacę 60 zł i w styczniu dostaję bez żadnego już dopłacania ,na pewno kto będzie chciał kupić więcej, cena będzie wyższa i już wiadomo jaki mamy budżet z obrączki minimalny chyba to rozsądne posunięcie dla zarządu i członków .Pozdrawiam
barkley

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 8:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jedna cena dla wszystkich , to jedyne rozwiazanie, a nie kombinowanie. Bo to nie jest jedyna patologia w rozprowadzaniu obraczek. Bo jezeli roznice w canich wachaja w granicach 1 do nawet 2 zl , to gdzies ktos cos zle pomyslal. Nastepna sprawa to wydawania obraczek. Jedni dostaja na poczatku grudnia inni w lutym i to sadze jest najwiekszy problem. W niektorych rejonach rowniez obraczki wydaja ale bez kart, a karty wydaja dopiero w polowie roku, paranoja i dzialanie wbrew regulaminowi.

Kolego jozefprezes wiodze ze jestes pierwszy do karania , ale tych ktorych ty bys wybral :), no tak przynajmniej by mozna bylo wnioskowac z Twojej wypowiedzi.
Czy wydawanie obraczek bez kart nie jest wbrew regulaminowi, czy wydawanie obraczek w lutym tez jest zgodne ? Czy narzucanie oplaty za uzywanie obraczek z innego oddzialu tez jest wedlug Ciebie zgodne z ogolno pojetymi zasadami ? Trzeba przemyslec pewne sprawy , a nie walic po lebkach bo to nic nie da.
Trzeba usisc i pomyslec , ale zazwyczaj proste rozwiazania sa najlepsze.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 9:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

do tej pory mielismy tak ze jak ktos pobral co najmniej 50 szt obraczek w oddziale nie musial ponosic oplat, jakos tak sie skladalo ze Ci co mieli sporo innych niz 0171 obraczek na spisie brali z oddzialu wiecej jak 50 szt, owszem powod byl taki ze 2 tys obraczek zostalo, polityke oddzialu zostawiam bez komentarza w tej kwestii, mamy obraczki po 2zl, kupuje obraczki w oddziale, chcac sie wymienic z kims mlodymi mam po 2zl kolejne doplacac? jaki w tym sens, ponawiam pytanie czy to jest legalne w swietle obowiazujacego statutu i regulaminu ze oddzial moze nakladac oplaty za co mu sie tylko zywnie podoba ? to nie jest wielki problem finansowy dla nas , tu chodzi raczej o zasade rownosci, skoro lotujemy w jednym Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych to dlaczego za umieszczenie na spisie obraczki z oddzialu obok ja mam doplacac? czy jak ktos placi w Niemczech moneta Euro z Francji to pobierana jest od niego jakas prowizja?
zelik

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 10:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie takie postępowanie to karanie tych najbardziej aktywnych członków oddziału, ten kto sprowadza, wymienia młode, szuka materiału, kupuje to dostaje dodatkową opłatę. Trudno dopłacę te 2zł. Ale duża część hodowców najpierw pomyśli czy warto się wymieniać na młode jak musze dopłacać.

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 10:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

te kretyńskie zasady musieliście sami kiedyś uchwalić na WZD w Twoim Oddziale i teraz trzeba je na Walnym Zebraniu Delegatów odwołać przez przegłosowanie stosownej uchwały.

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 11:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U nas zamawia się obrączki chyba w czerwcu i cena wynosi 1zł. Nie ma znaczenia jakie obrączki mają założone młode,byle były z kartami.
rados123456

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 11:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dla mnie sprawa prosta ,wszędzie powinny być obrączki w jednakowej cenie i nie byłoby tego problemu,a i handel obrączkami by się ukrucił
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: