Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Lip 19, 2018 11:13 Zobacz posty bez odpowiedzi
Pytanie do Prezydenta PZHGP - dodatkowe oplaty
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
michal197

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 11:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A co można powiedzieć o oddzale który z trzech sekcji dostaje zamówienie na 6500-7000szt obraczek a zamawia 10000szt. Rozumie ze zapas powinien być ale nie 3tys. I póĽniej z nimi zostaje i próbuje właśnie takimi głupimi uchwałami odbic swoje straty.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
barkley

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 14:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

michal197 napisał:
A co można powiedzieć o oddzale który z trzech sekcji dostaje zamówienie na 6500-7000szt obraczek a zamawia 10000szt. Rozumie ze zapas powinien być ale nie 3tys. I póĽniej z nimi zostaje i próbuje właśnie takimi głupimi uchwałami odbic swoje straty.

Tutaj to jeszcze pol, biedy. Pytanie tylko co zrobic jak oddzial zamawia tylko tyle ile zamowili rok wczesniej hodowcy , i jak kilku nowych by sie mialo zapisac ?
Ano wchodza i nie ma obraczek, wiec kupuja w innym, a do tych musza doplacic po 2 zeta , bo obraczki nie sa z tegoz oddzialu. I co wtedy ?
Jedna cena dla wszystkich. Jezeli ktos zamawia to placi powiedzmy 20 procent zaliczki , tak zeby oddzial nie stracil w chwili wycofania sie hodowcy. Hodowca nie mrozi calosci pieniedzy a i oddzial jakos tam zabezpieczony. Jezeli ktos nie wplaca zaliczki i nie zamawi wczesniej, pozniej moze kupic obraczki np 50 groni drozej . Przy dobrym pomysleniu wszystko da sie zrobic . Trzeba jedymnie przeanalizowac , przetestowac przez jeden rok i wtedy sie zobaczy. Jak nie wypali to sie wraca do starego systemu i dlaszej proby sie nie podejmuje w najbliszczej 10-cio latce :) , poniewz do pewnych rzeczy trzeba dojrzec.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 14:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

fajnie ze powstala dyskusja ale jednoznacznej odpowiedzi od prezydenta czy tez kogos innego kompetentnego do jakiegos stwierdzenia w tej sprawie dalej nie ma, dla mnie to jest bez sensu ale coz, demokracja wybrala
manfred

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 15:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jaki w tym problem jezeli mam się wymienić mlodymi to przekazuje swoje obraczki temu kol ,,, i mam mlode kolegi na moich obrączkach nikt mi nic nie zarzuci .problem jest taki ze większość chodowców kupuje obrączki tanie na alegro i twierdzi ze kupil mlode lub wymienił z kimś tam. pz.
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 16:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a taki w tym problem ze jesli ktos mi wysyla mlode to tez chce zeby te mlode byly widoczne na listach , jest to tez pewna forma marketingu dla wysylajacych czy sprzedajacych, zreszta sprawa opiera sie o to ze jesli ja biore obraczki z oddzialu to tak naprawde co kogo obchodzi czy ja je mam w szufladzie czy zakladam na golebie? przyklad dalem taki , kupuje obraczki w oddziale 100szt. jesli ktos juz chce liczyc zyski i straty to ja powinienem miec mozliwosc wystawienia spisu 100 szt na jakich chce obraczkach bez dodatkowych oplat, taka bylaby moja koncepcja jesli juz ktos sie upiera przy takiej praktyce, ale mniejsza o to, wazniejsze dla mnie jest to jestesmy jednym zwiazkiem i dlaczego ktos mi kaze placic za to ze mam obraczki z innego oddzialu? ponawiam pytanie czy na takiej samej zasadzie oddzial ma prawo narzucic mi oplaty od umieszczonych na spisie golebi barwy czerwonej? albo golebi starszych niz 5 lat? albo golebi ktorych numer rodowy zaczyna sie na 2? bo to podobna forma segregacji w moim rozumieniu
PS: czekam na jakis sygnal od wladz czy taka sytuacja jest dopuszczalna i legalna (oddzial moze nakladac oplaty od czego mu pasuje) czy raczej nie?
barkley

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 18:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Piotrek0171 kiedys byla rowniez dyskusja czy mozna ustalac jakies oplaty dodatkowe. Byla odpowiedz iz, jezeli zostalo to zatwierdzone i przedstawione przeds ezonem lotowym, to jak najbardziej, jezeli w trakcie to raczej juz nie. Poza tym chyba bylo jakies glosowanie w sprawie takich oplata i chyba wiekszosc musiala sie z tym zgodzic czy nie tak ?
Tak po prawdzie nie chce mi sie szukac tego tematu teraz, ale moze jak znajde chwilke. A jak to z tym glosowaniem, kto tak glosowal? Czy tylko kilka osob , czy wszyscy ktorzy przyszli na zebranie i glosowanie ?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
sylwek.k

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 20:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Barkley głupoty to ty wymyślasz a ten twój wspaniały pomysł jedna cena dla wszystkich się nie sprawdzi bo w każdym oddziele są inne opłaty jeżeli byłoby tak jak pisze kolega w innym temacie że płacimy za gołębia ze spisu, np. 8,5 zł to wtedy tak. U nas w oddziele jak by np. hodowcy zakupili obrączki z innego oddziały (bo taniej) przypuśćmy 1000 sztuk to byłaby to strata dla oddziału 1300 zł a te pieniądze pokryłyby koszt krótkiego lotu więc kto by miał za ten lot zapłacić.
Kolego Piotrku bez urazy ale startuj do zarządu jak ci się ten nie podoba a będziesz obniżał opłaty a jak chcesz promować hodowce od którego bierzesz czy kupujesz młode to od niego pobieraj opłaty za promocje a wyjdziesz na swoje.
Kazimierz 411

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 20:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Piotrek0171

Zadałeś pytanie:czy taka sytuacja jest dopuszczalna i legalna

Otuż tak jest legalna.

Zarząd Oddziału zakupuje obrączki w Okręgu po 70 gr (Okręg też już narzuca dodatkową opłatę na potrzeby statutowe Okręgu bowiem w kupując obrączki w ZG płaci mniej).
Do ceny obrączki dodaje opłatę lotowego przyjętą dla jednej obrączki i ustala opłatę na 2,-zł i w takiej cenie przekazuje obrączki dla Sekcji.Sekcja dodatkowo dorzuca 50 gr na sfinansowanie mistrzostw Sekcji i hodowca musi zapłacić z obrączkę 2.50.
No i właśnie hodowcy zaczęli szukać tanich obrączek bowiem opłata lotowego w innych oddziałach jest wyłącznie od gołębia i Odział nie interesuje gdzie kto nabywa obrączki.
W takim układzie by zapobiec pomijaniu opłat lotowych przez hodowców
ustalono że hodowca musi to zrekompensować w inny sposób płacąc od obcej obrączki (oczywiście tylko przy spisie na młode) kwotę zatwierdzoną Uchwałą Walnego Zebrania Oddziału.
barkley

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2013 21:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

sylwek.k nie sprawdzi sie ? a niby dlaczego ? Teoja wypowiedz jest jak bezrobotnego , ktoremu sie nie chce pracowac. Mowi ze za psie pieniadze nie pojdzie albo ze pracy nie ma takiej jak on chce, albo ze wcale nie ma.
Tak wlasnie mowisz Ty- nie sprawdzi sie .
Wszystko sie sprawdzi, tylko ze jak zgodzisz sie na pobieranie oplat od innych obraczek, to niedlugo moga byc pobierane oplaty od innych zegarow, bo trzeba bedzie wyslac kogos na przeszkolenie z dzialania innego zegara, niz ma wiekszosc . A jak wiadomo szkolebie kosztuje, i kto za to zaplaci ?
Mowisz ze sie nie sprawdzi, a w innbych sie sprawdza i jakos doplacac nie trzeba , wiec jak to jest ?
Owszem czepiam sie i sie nie znam i ogolnie glupi jestem , nie mam ptakow i znawca ze mnie jak ze swini astronom, nie zmienia to faktu ze jest jak jest , a takie oplaty to chyba tylko w Polsce, choc jakby tak na to poptrzec z innej perspektywy to mozna by to nazwac oplata klmatyczna dla przyjezdnych :)))) .

Ja juz wspominalem to kilka lat temu, teraz widze ze zaczyna dostrzegac to wieksza rzesza osob, choc jeszcze nie tyle co powinno. Dobry oddzial powinien miec dobrego menagera ktory by zrobil tak , ze i obraczka niedroga i loty w dostepnych cenach :) . Wtedy i nowi wstepuja, a jak maja wstepowac i placic dodatkowo za wszystko , to ja nie worze swietlanej przyszlosci . Trzeba isc do przodu a nie stac w miejscu.
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Sro Lut 27, 2013 12:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

przeglosowali to delegaci, nie pamietam juz jakim stosunkiem glosow, tylko do prowadzi do paranoi moim zdaniem bo jakby sie komus ubzduralo i przeglosowal oplate od golebi czerwonych to tez by bylo legalne? do tej pory mielismy inny system i sie chyba sprawdzal, mamy obraczki po 2zl, glowna motywacja tej dodatkowej oplaty bylo to ze zostalo obraczek w latach 2011 i 2012, nadmienie jedynie ze w obu tych latach pobieralem 100 i wiecej obraczek , uchwala dopuszczala przy pobraniu co najmniej 50szt wpisywanie na spis wszystkich golebi (oczywiscie z karta) bez dodatkowych oplat, dla mnie to jest bez sensu, polityke oddzialu w kwestii obraczek ktore to niby zostaly pozostawiam bez komentarza, po prostu irytuje mnie fakt ze bedac czlonkiem PZHGP ktory pobiera obraczki w oddziale mam dodatkowo doplacac za to ze bede mial jakies ptaki na spisie na obraczkach z innego oddzialu rowniez notabene PZHGP , a co w kwestii wolnosci, kupuje 100 obraczek u siebie ale moze chce je sobie zatrzymac na pamiatke a mlode sobie kupie u kogos? dla mnie to jest dyskryminacja , mam nadzieje ze przepis okaze sie martwy i za rok bedzie poddany od nowa pod glosowanie
PS: co do promocji to raczej jest na zasadzie ukladu kolezenskiego, ja tez wysylam ptaki na swoich obraczkach i tez mi zalezy zeby sie one gdzies pokazaly
barkley

WysłanyWysłany: Sro Lut 27, 2013 13:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jedyna rada zeby obejsc jakies dziwne oplaty jest nielotowanie mlodymi :) . Wtedy nie ma sprawy i problem sie sam rozwiazuje :) .
Tylko teraz pytanie czy jakby wiekszosc nie leciala mlodymi , to czy oplaty przeszlyby rowniez na loty rocznych, dwuletnich , starych ? Sadzac po tym ze juz sa takowe oplaty na mlode, mogloby to pojsc dalej . Rozumiem ze oddzial musi z czegos sie utrzymac , jednak to jest zwyczajny szantaz typu jak nie kupisz ode mnie to doplacisz do tanszych kupionych gdzie indziej :) , dobrze ze nie zabraniaja lotowac . Choc w sumie lotowac zabronic nie moga bo wtedy to by bylo sprzeczne z regulaminem.

Jest tez inny aspekt ktorego nikt nie poruszyl wiec moze ja zaczne.
Z jednej strony strata i zysk oddzialu na sprzedazy ringow , z drugiej jednak strony sa hodowcy ktorzy nie chca lotowac na obraczkach ze swojego oddzialu z obawy przed zazdrosnymi kolegami , ktorzy widzac obraczke swojego , chca wyeliminowac konkurencje :) . Moze i to nie jest wielki problem, ale ja osobiscie sie z tym spotkalem i to nie jeden raz.

Reasumujac cala dyskusje mozna by dojsc do wniosku, ze nic sie z tym na razie nie zrobi. Jedna cena dla wszystkich, zrezygnowanie z numeracji oddzialowej i ujednolicenie obraczek dla calego zwiazku polskiego , moze i byloby dobre , jednak nie wiem czy hodowcy dojrzeli do tego typu rozwiazania. Wtedy zamawiasz obraczki w okregu, przysylaja ile chcesz i po sprawie, wszyscy placa jednakowo nie ma niedomowien, odbierania obraczek wczesniej czy pozniej, odnierania bez kart (bo na razie nie ma i beda pozniej) . Tylko ze jezeli to zmianic , to trzeba by bylo mrowniez zmienic kilka innych rzeczy, ale to dosc dluga droga i chyba dosc kreta :) . Jednakze przyszlosc idzie do nas wielkimi krokami i w pewnym momencie zmiany sa nieuniknione , stety czy niestety kiedys to ocenimy.
sylwek.k

WysłanyWysłany: Sro Lut 27, 2013 16:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kol Barkley czytaj ze zrozumieniem a może będziesz mniej atakował innych napisałem ci pod jakim warunkiem się uda pomysł z jedną ceną obrączek jak u mnie w oddziele byłaby opłata od gołębia ze spisu np 8.5 to mógłbym obrączki rozdawać za darmo i nie byłoby już żadnych opłat tylko ilu się na to zgodzi
barkley

WysłanyWysłany: Sro Lut 27, 2013 17:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sylwek kolego, nie popadajmy w skrajnosci , bo rownie dobrze mozna by bylo wprowadzic 2000-3000 zl oplaty rocznej . W tej oplacie masz mozliwosc lotowania do 100 golabiemi mlodymi i do 100 starymi , oraz dostajesz 100 obraczek gratis . Tylko kto na to pojdzie ? :) .
Zobacz ze w innych krajach obraczki sa w jednej cenie, choc tam tez inne sa pieniadze na wszystko, inne loty, inny transport i inne rozmieszczanie tzw klubow.
Sadze ze to przyszlosc, czy daleka czy nie ciezko powiedziec, ale tak bedzie. Beda rowniez inne nowinki , tylko jak wspominalem trzeba to zrobic z glowa i rozlozyc to troche w czasie, bo co nagle to po diable ;).
Ja sadze ze bedzie dobrze , na razie jest jak jest i czasami nie warto czegos zmieniac na sile , jednak im wiecej dziwnych pomyslow moze powodowac niesnaski , klotnie a w koncu odejscie hodowcow od oddzialow w ktorych sa ustalane rozne dziwne rzeczy. Dlatego nie uwazam ze jednak cena obraczek jest czyms zlym.
Pomyslem zeby bylo dobrze moze byc cos takiego iz powiedzmy 30-50 obraczek w jednej cenie a powyzej tych ilosci obraczki drozsze o 50 groszy i te pieniadze ida na oddzial . Lub jednak cena dla wszystkich np 1,5 z czego 50 groszy idzie na oddzial ktory zamowil odpowiednia ilosc.
Wtedy jako tako wilk syty i owca cala. Tylko ze trzeba by bylo pomyslec wtedy o oplatach lotowych i innych.

Sporo osob jest ktore czytaja to forum, i jak wszyscy by dali jakies pomysly to cos mozna by bylo wybrac .
jozefprezess

WysłanyWysłany: Sro Lut 27, 2013 18:25
PostTemat postu : opinia
Odpowiedz z cytatem

Kręcenie interesów na obrączkach rodowych powszechnie jest znany.
Oddziały zamawiają 10000 obrączek z czego dla faktycznych członków wystarcza 6000 szt reszta rozprowadzana jest na wariackich papierach
ZG ma interes okręg i oddziały wszyscy kasują nawet ci nie zrzeszeni płacą w obraczkach na współzawodnictwa przy zakupie i wszystko pasi.
Interes to interes
gregory0314

WysłanyWysłany: Sro Lut 27, 2013 19:48
PostTemat postu : Re: opinia
Odpowiedz z cytatem

jozefprezess napisał:
Wreszcie by ktoś pomyślał w ZG i wprowadził zakaz sprzedawania obrączki w wygórowanych cenach ,dlatego staje się monopolem ta procedura oddziały zamawiaja obraczki na kopy jak się to mówi pozbywaja się ich po minimalnych cenach i handel kwitnie np. po 1.20 i wszyscy kupują alegro itd. gdyby obrączka maksymalnie kosztowała 1.50
w oddziałach to nie bardzo by się opłacał im taki handel ,wyraĽnie takie podejście do Regulaminu Organizacyjnego PZHGP jest łamaniem go . Handel poza stowarzyszeniem i rozprowadzanie obraczek komu sie tylko da powinno być karane . Czy ktoś skróci ten proceder .?

jozefie u nas obraczka teraz bedzie platna przy odbiorze 1.50zl i kazdy bedzie placil taka sama cene w 2014r
a po drugie zapytam was jak czlowiek ktory zaczyna hodowac golebie pocztowe ma zaczac z lotowaniem jak nie mogl by kupic obraczki zanim nie zostanie czlonkiem a zapisac sie i dopiero wtedy zaczac rozwijac hodowle za nim doszedl by do golebi starych to chwile by minelo a tak zapisuje sie i najczesciej w pierwszym lub drugim roku lotuje golebiami starymi
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: