Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Gru 18, 2017 18:27 Zobacz posty bez odpowiedzi
Kierunki rozwoju wg. ZG PZHGP
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
artur037

WysłanyWysłany: Nie Cze 09, 2013 21:42
PostTemat postu : Kierunki rozwoju wg. ZG PZHGP
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Zarządzie Główny PZHGP,

Uprzejmie proszę o przedstawienie kierunków rozwoju Naszego Stowarzyszenia na przestrzeni kilku lat.
Czy ZG ma taką koncepcję, oprócz budowy nowego Domu Związkowego ?

Czy mówienie "no cóż , odeszło nas -set hodowców w tym roku" , "mamy taką , a nie inną aurę pogodową" itp.. to ten kierunek...?

Jesteśmy około 45.000 - tysięczną Organizacją dążącą do rozwoju, czy stagnacji w oczekiwaniu na rozwój jednostek i reprezentowaniu PZHGP na arenie międzynarodowej ?!

Czy ZG myśli nad wprowadzeniem lotów promujących hodowle i hodowców?
Nawet nie mamy lotów narodowych , np. podzielonych na dane strefy!!!

A póĽniej dziwimy się, że różne nacje podczas zakupu gołębi nas omijają, idąc na zachód...

P.S. To nie atak Zarządzie Główny, to pomysły na rozwój !
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Dako1

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 6:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mamy masę "palących" tematów do załatwienia "na wczoraj", np:
* problemy z pogodą:
- zwiększenie elastyczności w planowaniu i realizacji planów lotów przez oddziały m.in.: dowolne przesuwanie terminów lotów w tygodniu i w określonym czasie od 1.05-1.07.
- wsparcie hodowców w trakcie "załamań" pogodowych: ekspercka prognoza pogody na łamach tej strony ???, potwierdzenie zasad wypuszczania gołębi w trudnych warunkach i szkolenie potwierdzających oraz lotowych w tym zakresie
- mapka koordynacji wypuszczania gołębi (kto, kiedy i skąd...). Jest to do zrobienia przy odrobinie dobrej woli i entuzjazmu z naszej strony.
* zrezygnowanie z pomysłów mających na celu faworyzowanie wybranych okręgów i oddziałów i stwarzanie im lepszych warunków rywalizacji, np.
- limit 50 km pomiędzy oddziałami.
* zrezygnowanie z działań mających na celu ograniczanie liczby gołębi na spisach oraz hodowców, np. pomysłu narśśśśśśśśśąąąąąąąąąąąąązucenia wszystkim oddziałom opłaty lotowej od gołębia w przyszłym roku. Zmniejszanie liczby gołębi na polskich listach na pewno jest w interesie rozwiniętych krajów FCI. Domy?lam się, że był to ich główny argument uzasadniaj?cy dobre wyniki Polski na ostatniej Olimpiadzie i dlatego "naszymi rękami" postanowili w końcu co? z tym zrobić. Mam nadzieję, że nasz Zarz?d stanie na wysoko?ci zadania w tym temacie.
* stworzenie warunków lotowania dla osób pracuj?cych na "etatach", coraz dłużej i coraz ciężej. Obecnie hodowcy "wolnych zawodów", emerycie i "żyj?cy z bankomatów" nie daj? szansy etatowcom....
* zachęcanie młodych, nowych hodowców i stwarzanie im preferencyjnych warunków "inkubacyjnych", zanim się zniechęca...
* stworzenie warunków umożliwiaj?cych godzenie "życia rodzinnego" z hodowl?, np. urlopy, zastępstwa w razie nieobecno?ci etc.
* .... większa roztropno?ć przy wprowadzaniu różnego typu "zamordystycznych praktyk": dawniej 7 sekund limit przy wkładaniu gołębi, teraz wykre?lanie z listy startuj?cych hodowców, którzy nie przyjad? osobi?cie na punkt wkładań. Czy korzy?ci z tego rozwi?zania uzasadniaj? straty ? np. ile oddziałów nie będzie miało limitu hodowców na maraton z list oddziałowych ? to rozwi?zanie jest po prostu szkodliwe i trzeba je usun?ć.

I jeszcze jedno: proponuję, aby przeprowadzić na stronie PZHGP ankietę, dot. potrzeb i oczekiwań hodowców. Te informacje powinny być punktem wyj?cia dla nowej strategii rozwoju PZHGP i planu działań w 2014.

Pozdrawiam i życzę udanych lotów
m.tele91

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 6:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ciężko będzie ale może się mylę :)

-Wg mnie to najpierw trzeba pozmieniać regulamin . ZG MUSI wymusić to aby oddziały miały jak najmniejszą rozpiętość terytorialną a co za tym idzie Okręgi. Wiadomo na ?lasku tak jest ale czy Polska to tylko i wyłącznie ?ląsk?

Wydaje mi się że zasięg Okręgów wg. starych województw byłyby odpowiedni , jeśli widziany byłyby problem co do Oddziałów że były by małe i koszty a co za tym idzie składki byłyby duże to nic mylnego , wystarczyłoby dogadać się z Oddziałem obok i robić wspólny transport .

-Drugi nurtujący problem to WYMUSZANIE przez regulamin lotów. Nikt mi nie powie że za rok , dwa lata pogoda będzie jak w poprzednich latach .
Powinno to działać tak że ZG podaje weekendy w które organizujemy loty , kategorie w jakich bierzemy idzie i zasady w nich panujące .
A to juz Zarządy Oddziałów powinny decydować o tym jak dalekie loty robimy w dany weekend bo TERAZ TRZEBA POD STOSOWAĆ SIĘśśśśśśśśśąąąąąąąą POD POGODĘ! Plan lotów MUSI być elastyczny !

- Następna zamiana to ilo?ć delegatów z Sekcji na Oddział , nie 1 na 4 tylko 1 na 6 !! Na zebraniach panuje zbyt duży chaos . 50% delegatów nie wie co to regulamin i póĽniej s? wybierani ludzie na stołki prezesów lotowych że mamy straty jakie mamy .

-Jeszcze ZG powinien co? zrobić co? z współzawodnictwem tym "niedzielnym" czy to z "50" czy z "OPEN" . Chodzi tutaj o serie . W większo?ci Odziałów w Zarz?dzie s? ludzie co maja przynajmniej 100+ gołębi na plusie i oni co do tych serii nic nie będ? chcieli zmieniać ,je?li natomiast ZG wymusi w regulaminie to będzie trzeba to egzekwować .
Z tego co wiem ZG d?ży aby liczyła się jako?ć a nie ilo?ć . Tutaj rozwi?zanie jest proste . Np. nie liczymy serii 10 z cało?ci tylko 10%(czy tam więcej, mniej nie ważne ) z włożonych gołębi. tzn."
-zakładamy te 10% z włożonych gołębi
zakoszowałem 50 gołębi , czyli do serii wchodzi 5 sztuk , sumujemy pkt zdobyte przez te 5 pierwszych sztuk dzielimy przez 5 , otrzymujemy ?redni? i s? to pkt do naszej serii
-znów ten co włoży 100 gołębi do serii liczyło by mu się wtedy 10 sztuk
Stanisław

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 7:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dako1 - podejrzewam kim jesteś. Nie będę wgłębiał się w poszczególne punkty ale zastanów się nad jednym,chcesz aby zlikwidować opłatę od gołębia na spisie a może odpowiesz mi niby dlaczego mając 50 szt gołębi mam płacić np: 500 zł lotowego i ten,który ma 120 szt i więcej także 500 zł. O innych dodatkowych opłatach nie wspomnę i proszę mi tu nie pisać,iż kupuje więcej obrączek, gdyż zarabiać na obrączkach nie powinno sie chodzi o odprowadzanie podatku od zarobku itp.
mod_02

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 7:44
PostTemat postu : Re: Kierunki rozwoju wg. ZG PZHGP
Odpowiedz z cytatem

artur037 napisał:
Szanowny Zarządzie Główny PZHGP,

Uprzejmie proszę o przedstawienie kierunków rozwoju Naszego Stowarzyszenia na przestrzeni kilku lat.
Czy ZG ma taką koncepcję, oprócz budowy nowego Domu Związkowego ?

Czy mówienie "no cóż , odeszło nas -set hodowców w tym roku" , "mamy taką , a nie inną aurę pogodową" itp.. to ten kierunek...?

Jesteśmy około 45.000 - tysięczną Organizacją dążącą do rozwoju, czy stagnacji w oczekiwaniu na rozwój jednostek i reprezentowaniu PZHGP na arenie międzynarodowej ?!

Czy ZG myśli nad wprowadzeniem lotów promujących hodowle i hodowców?
Nawet nie mamy lotów narodowych , np. podzielonych na dane strefy!!!

A póĽniej dziwimy się, że różne nacje podczas zakupu gołębi nas omijają, idąc na zachód...

P.S. To nie atak Zarządzie Główny, to pomysły na rozwój !

Kierunek działania PZHGP śśśśśśśąąąąąąąąąąąąąąąjest okre?lony w Statucie i tylko Walne Zebranie Delegatów może go zmienić.
Głównym celem jaki sobie ZG stawia to takie, by polski goł?b pocztowy był zauważany na szczeblu europejskim i FCI.
Służyć temu maj? organizowane Mistrzostwa Polski, które daj? hodowcom i ich gołębiom możliwo?ć wykazania się klasach sportowych ustalonych przez FCI.

Jak Kolega zauważył, że jeste?my duż? organizacj? i tym bardziej trudno jest wytyczać kierunek by wszystkich zadowolić.
To co dla jednych byłoby krokiem w dobrym kierunku dla innych jest nie do przyjęcia.
Dlatego musza być rozwi?zania kompromisowe.
Jak Kolega wie doskonale kompromis to nie konsensus.
Kompromis to porażka. W mniejszym lub większym stopniu ale obu stron.
Nieosi?gniętym celem jest stworzenie takich możliwo?ci by zarówno hodowcy zamożni hoduj?cy dużo i ci mniej zamożni czerpali z tego gołębiarskiego sportu jednakowo wielk? satysfakcję.
Jest największe wyzwanie struktur PZHGP poczynaj?c od ZG a kończ?c na Oddziale i Sekcji.

Odno?nie promocji hodowców i hodowli poza granicami Polski to w chwili obecnej jest to realizowane w wystawach w których reprezentacja PZHGP osi?ga spore sukcesy.

Cały system organizacji lotów do klasyfikacji na szczeblu ogólnopolskim jest promocj? dla hodowli i hodowców.
Klasyfikowanie hodowców na szczeblu centralnym i ich publikowanie jest form? promocji. Inne formy wparcia byłyby za bardzo dyskusyjne.
Loty Narodowe były organizowane ale w ocenie ZG PZHGP nie cieszyły się szczególnym zainteresowaniem hodowców.

Sprawami zakupu gołębi przez hodowców ZG PZHGP się nie zajmował i raczej nie będzie.

Temat budowy Dom Zwi?zkowego przemilczam bo to taka Kolegi mała zło?liwo?ć.
baldaj

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 8:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiek dziewiętnasty był wiekiem pary i PZHGP właśnie w nim jest wystarczy wziąśc przykład z naszych zachodnich sąsiadów Niemców podam przykład hodowca przynosi na punkt wkładań 40 gołębi i przed włożeniem gołębi na matkę muśi wpisać do systemu Tipes 7 gołębi i ich numery obrączek i to są te gołębie które zdobywają punkty dla hodowcy a nie tak jak u nas pięć lub śiedem pierwszych zdobywa punkty a są jeszcze odzz. gdzie z lotów są trójki czwórki to już jest w ogóle dziećinada i proszę zestawić wszystkie klasy latając systemem Niemieckim i nie potrzeba zmieniać kierunku lotów jak to uczyniono w oddz Puck i Wejcherowo co lot to inni hodowcy na pierwszym miejscu w klasyfikacji po każdym loćie to jest tak jak bym wysłał kupon w totka nie skreślił sześciu numerów i wygrał milion,a tu zatypowałeś 7 i jeden konkurs i niech wkładają hodowcy wtedy nawet po 100 gołębi i na tym ten sport powinien polegać.
bok98

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 9:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Aleś Amerykę odkrył. Ja przed każdym lotem muszę wytypować 15 sztuk do serii,10 rocznych i jak jest lot pucharowy to jeszcze dodatkowe 3 gołębie. Wcale mi do tego ZG nie jest potrzebny.
Dako1

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 9:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Do Stanisława:
.. warto wgłębić się w szczegóły tego co napisałem - w nich są argumenty i po części odpowiedĽ na Twoje pytania. Kwestia odpłatności od gołębia to trudny temat. Z pozoru rozwiązanie to wydaje się dobre i sprawiedliwe. Co jednak stanie się opłatami, gdy duzi hodowcy ograniczą hodowle. O ile wzrośnie opłata od gołębia ? Ile wtedy zapłaci mały hodowca (a może wogóle zrezygnuje z lotowania ???) W jednych oddziałach takie rozwiązanie zadziała, w innych wyrządzi więcej szkody niż pożytku. Koszty stałe, zwłaszcza koszty transportu mogą okazać się nie do uniesienia. Nie jestem wrogiem tej metody wyliczania opłat - tylko za pozostawieniem Oddziałom swobody w decydowaniu, czy to wprowadzić, czy nie. Przed taką decyzją każdy Zarząd musi zrobić wyliczenia ... Poza tym, nie próbujmy wszystkim sterować ręcznie - jesteśmy zróżnicowanym środowiskiem i jedna metoda nie będzie dobra dla wszystkich. Takie, czy inne rozwiązania mogą być atrakcyjśśąąąne dla różnych grup hodowców (geograficzne lub pod względem zasobno?ci portfela). ZG powinien spojrzeć na to z perspektywy kierunku rozwoju PZHGP. Brak wizji i nadmiar polityki powoduje, że łapiemy się od czasu do czasu różnych populistycznych pomysłów.
... ale to mój pogl?d i jak najbardziej szanuję inne pogl?dy, zwłaszcza poparte dobrymi argumentami

ps. Stanisław - je?li mnie znasz, skontaktuj się. Chętnie opowiem Ci o wyniku symulacji zmiany opłaty lotowej na opłatę od gołębia, jak? przeprowadziłem dla naszego Oddziału. Jest więcej argumentów przeciw - przynajmniej na razie....
bok98

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 9:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dako1
Co Ty za bzdury wypisujesz! Kolega w ub. sezonie miał 18 sztuk na spisie i zapłacił 13,50 od jednego! Miejsce każdego gołębia w kabinie ma kosztować tyle samo. U nas nadzwyczajne walne przywróciło opłatę lotową stałą i kilku hodowców,między innymi ja,postanowiło wystąpić z PZHGP po sezonie na znak protestu przeciw tego rodzaju praktykom. Nawet groĽba zmniejszenia się ilości gołębi na spisach nie może usprawiedliwiać niesprawiedliwego podziału kosztów lotowania. Mniej gołębi na spisie powinno wymuszać łączenie transportów oddziałów,tak jak to się robi od dawna na ?ląsku. Nawet w Niemczech płacisz za tyle gołębi ile masz,ten co ma 10 płaci za 10,a ten co ma 100 za 100. Tylko koszty utrzymania oddziału mogą być od członka,ale nie transport.
Dako1

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 10:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nie znam Waszej sytuacji i możliwe że masz rację. Jednak Walne do Walne - po to jest aby decydować. Na pewno przed głosowaniem była dyskusja i pojawiły się argumenty za i przeciw. Widocznie argumentów przeciw tej metodzie w Waszym przypadku było więcej. Inna sprawa to kwestia umiejętnego poinformowania hodowców o powodach tak trudnej decyzji - może tu tkwi problem w Waszym przypadku ?
bok98

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 10:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A mnie śmieszy fakt,że ci sami delegaci w kwietniu głosowali odwrotnie jak w lutym. Gołym okiem widać,że "odpowiednio nad nimi popracowano". Nie przemawiają do mnie żadne argumenty poza sprawiedliwym podziałem koszów lotowania. Założę się,że należysz do grupy "farmerów" i reprezentujesz ich interesy. Oblicz sobie ile Ci wyjdzie od gołębia przy opłacie stałej(w niektórych oddziałach nawet 250zł).....pewnie nie więcej jak......4złote?
smowakowski

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 10:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak Walne zatwierdziło od gołebia na spisie.

Drugie Walne to zmieniło bo Tych co mają dużo gołębi i przyszłoby dużo płacić jest więcej.
bok98

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 10:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No tak! Po co płacić 7,50zł od gołębia,tak samo jak wszyscy w oddziale,jak można zapłacić 4-czy 5,a ci biedniejsi niech się dołożą. Mam tego dość i dlatego odchodzę. W wielu oddziałach od lat jest stawka od sztuki i jakoś nikt nie narzeka.....proszę zapytać w Gdyni czy Kielcach.
Dako1

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 10:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

do bok:
szczerze żałuję, że odchodzisz. Mam przy tym nadzieję, że poznałeś argumenty strony przeciwnej i świadomie się z nimi nie zgadzasz. Może w innym Oddziale zlokalizowanym w pobliżu jest "sprawiedliwie" i tam warto spróbować ? Obecnie po wyliczeniu wszystkich obciążeń wychodzi mi ok. 6 zł od gołębia, ale poważnie rozważam dalsze ograniczenie hodowli, np. co roku na spisie mam ok. 20 póĽnych młodych i 10 starszych gołębi "trzymanych z sentymentu" . Usunięcie ich z hodowli nie będzie miało wpływu na wyniki i ograniczy liczbę gołębi na spisie o min 30%. Wprowadzenie opłaty od gołębia na 100% mnie do tego skłoni. Co będzie jak inni też tak postąpią ???

I jeszcze jedno: po 3 pierwszych lotach i tak większość z tych "póĽnych" już nie ma. Może rzeczywiście warto coś z tym zrobić... Twoje argumenty już mnie do tego zainspirowały. Dzięki.
0197

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 11:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pod koniec kwietnia oglądałem na YT wywiad z naszym prezydentem.Poruszanych było kilka kwestii.Ale dwie rzeczy nie napawają optymizmem.Pierwsza to ta w której mowa była o liczbie członków i pan prezydent powiedzał mniej więcej takie słowa że prawdziwy hodowca z gołębi nigdy nie zrezygnuje co jest oczywiście bliskie prawdy.Ale jeśli nic nie będzie się robić w tym kierunku to zostanie nas wtedy 15 może 10 tys hodowców.Ciekawe po ile będą wtedy obrączki żeby związek wydolił? I czy ci prawdziwi będą tyle bulić?Związek powinien zadbać o większość bo dla większości z nas jest to ciągle hobby po pracy. Druga sprawa tyczy się naszej gazetki związkowej.Pan prezydent opowiada że to kawał długiej historii i że jest to pismo związkowe wydawana nie przerwanie od iluś tam lat i że wszyscy powinni go prenumerować aby nie zanikło,że ilość prenumeratorów wciąż maleje.Hmm... dokładnie drodzy koledzy powinnyśmy je prenumerować ale.... otrzymywać w zamian TRE?Ć.Mamśśśśśąąąąąąą w domu około 300 egzemplarzy z różnych lat ale tak słabych numerów jak grudnia z 2012 roku nie widziałem.Cieniutkie i bardzo ubogie w tre?ć.By zachęcić prenumeratorów konkurencyjne pisma daję jaki? poczytny artykuł dzielony na dwie czę?ci jedna czę?ć w grudniu a druga w styczniu.Wiadomo jest to chwyt marketingowy ale tam widać że zabiega się o klienta,w naszym zwi?zku my?li się trochę inaczej.Jest pismo zwi?zkowe to będ? prenumerować.Jak będzie dalej taka stagnacja w PZHGP to gazetkę zwi?zkow? wypr? prywatne pisma a cał? organizacje kluby.

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: