Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Paź 20, 2017 1:42 Zobacz posty bez odpowiedzi
Kierunki rozwoju wg. ZG PZHGP
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Hodowca082

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 15:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sprawa opłat nurtuje mnie od dawna, a że jest taki temat to i ja wypowiem swoje trzy grosze.Jestem jak najbardziej za opłatą od gołębia gdyż uważam ten system za sprawiedliwy i nie krzywdzący tych biedniejszych. Przy opłacie stałej w danym oddziele , to znaczy jednakowa składka dla wszystkich, bardzo chętnie podniosę rękę ale tylko wtedy ,kiedy będzie brane pod uwagę tylko jednakowo tak jak składka tak i ilość gołębi na spisie. 50 gołębi ,pozostałe poza pięćdziesiątką,lecą o pietruszkę i nie są liczone do puli konk to wtedy jak najbardziej. Jeśli kogoś stać to niech opłaca dwie czy nawet 5 drużyn ale niech płaci od każdej drużyny składkę pełną , i niech trzyma 200 gołębi ,podzieli je na 4 drużyny , i jeśli ja zapłacę składkę stałą ustaloną od 50 gołębi nap 500 zł to ten z 200 szt zapłaci 2000 zł to będzie sprawiedliwe. A dziś przy śmiesznym systemy 5 lub 7 z całości, gdzie handlarz pcha na lot 150-200 gołębi i ten hodowca który dał na spśśąąis 50 gołębi płaci tyle samo, to komu? co? się popi.....iło . Stać cię to trzymaj nawet 200 ale płać pełn? opłatę od drużyny i wtedy wymagaj aby każdy twój włożony goł?b brał udział w zawodach, i był liczony do puli konkursów.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
grześ

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 18:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hodowca082 zgadzam się z Tobą w 100%. jak można żądać od tego hodowcy co daje na lot 20-25 ptaków i taką samą składkę co daję 150-200 ptaków.A na dodatek to Ci co posiadają taką dużą fermę gołębi to w większości handlarze i co się litować.
artur037

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2013 22:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moderatorze "02" , domyślam się, że No 1 jest ZG....

Wiem, jak też inni Hodowcy, że organizowane loty przez poszczególne jednostki, w tym przypadku Oddziały są odpowiedzialne za organizację lotów, czym tworzą na podstawie wyników rezultaty do Mistrzostwa Polski. Jaki wkład ma w to ZG ? Że po kilkunastu dniach zbierze wyniki z Okręgów i je opublikuje? Czy będąc właścicielem firmy czekając na jej rozwój stawiamy sobie za cel -> niech pracownik włoży swój czas, pieniądze itp , czy mu pomagamy w tym, aby to my, ja jako właściciel osiągać zyski ?

Wiem, że nie wszystkich jesteśmy w stanie "zadowolić" bo są nas obecnie tysiące... no ale... powtórzę : obecnie

Podczas Wystaw organizowanych przez ZG to hodowcy ponoszą koszty transportu lub też pomagają Okręgi.
Szczerze mówiąc, odkąd interesuje się hodowlą i staram się aktywnie uczestniczyć w życiu hodowców do tej pory nie widziałem katalogu z najlepszymi gołęąąbiami Polski w danym roku oraz hodowcami w formie papierowej lub elektronicznej, nie mówi?c że na stronie www PZHGP widniej? ostatnie wyniki z roku 2011 ....
mod_02

WysłanyWysłany: Wto Cze 11, 2013 6:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

artur037 napisał:
Moderatorze "02" , domyślam się, że No 1 jest ZG....

Wiem, jak też inni Hodowcy, że organizowane loty przez poszczególne jednostki, w tym przypadku Oddziały są odpowiedzialne za organizację lotów, czym tworzą na podstawie wyników rezultaty do Mistrzostwa Polski. Jaki wkład ma w to ZG ? Że po kilkunastu dniach zbierze wyniki z Okręgów i je opublikuje? Czy będąc właścicielem firmy czekając na jej rozwój stawiamy sobie za cel -> niech pracownik włoży swój czas, pieniądze itp , czy mu pomagamy w tym, aby to my, ja jako właściciel osiągać zyski ?

Wiem, że nie wszystkich jesteśmy w stanie "zadowolić" bo są nas obecnie tysiące... no ale... powtórzę : obecnie

Podczas Wystaw organizowanych przez ZG to hodowcy ponoszą koszty transportu lub też pomagają Okręgi.
Szczerze mówiąc, odkąd interesuje się hodowlą i staram się aktywnie uczestniczyć w życiu hodowców do tej pory nie widziałeśśśśąąąąąąąąąąąm katalogu z najlepszymi gołębiami Polski w danym roku oraz hodowcami w formie papierowej lub elektronicznej, nie mówi?c że na stronie www PZHGP widniej? ostatnie wyniki z roku 2011 ....

Odpowiadaj?c na poprzedni tekst byłem przekonany o konieczno?ci udzielenia odpowiedzi.
Teraz jestem przekonany, że Ľle odebrałem intencję autora.
Teraz po tym wpisie mam jasno?ć. I poniższy tekst będzie ostatnim w dyskusji.

Zgadzam się z autorem, że wyniki osi?gaj? gołębie prowadzone przez hodowców i w żadnym wypadku nie można tych sukcesów przypisywać strukturom PZHGP.
Dlatego też nie ma w planach klasyfikacji centralnej struktur PZHGP pozostan? tylko hodowcy i ich gołębie.

ZG PZHGP przy ustalaniu zasad Mistrzostw Polski próbuje wymóc takie ukształtowanie planów lotowych przez jednostki organizuj?ce loty by ich realizacja dawała każdemu hodowcy szansę wykazania się wynikami na wystawach klasach sportowych wg FCI.

PZHGP nie jest firm? i nie czerpie korzy?ci materialnych z sukcesów swoich członków i ich gołębi.

ZG PZHGP wysyłaj?c gołębie Polskie na wystawy międzynarodowe nigdy nie obci?ża kosztami wła?cicieli gołębi.

W celu zobaczenia najlepszych polskich gołębi to polecam Katalog Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych oraz publikacje Konkursu Redakcji miesięcznika HODOWCA. Tam s? publikowane i gołębie i hodowcy bez zbędnych reklam.

Ostatnio zmieniony przez mod_02 dnia Wto Cze 11, 2013 10:35, w całości zmieniany 1 raz
Stanisław

WysłanyWysłany: Wto Cze 11, 2013 9:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

teraz OK
olek

WysłanyWysłany: Wto Cze 11, 2013 18:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co do czasopisma to myślę że byłoby bardziej popularne gdyby, jak wspomniano wyżej, zajęto się gołębiami, hodowlami i różnymi ciekawymi historiami związanymi z gołębiami. Posiadam numer z lipca 1976 roku i takich treści oczekuję w obecnych egzemplarzach. Głównymi tematami w tej gazetce powinno być to co wszyscy tu zgromadzeni kochają czyli gołębie a nie jak zwykle opisy "wyjątkowo dobrych środków leczniczych i wspomagających".
0197

WysłanyWysłany: Czw Cze 13, 2013 12:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja mam gazety z lat 60,70,80 i tam w jednym numerze były nieraz reportaże wywiady o trzech lub więcej hodowcach. Wiadomo że o takich sprawach jak poświęcenie nowego sztandaru czy okrągły jubileusz jakiegoś oddziału czy też pielgrzymka hodowców na Górę św.Anny nie można zapomnieć bo na łamach Hodowcy też jest miejsce.Osiągamy sukcesy na olimpiadach ale jak już piszą to przeważnie tylko o jednym czy dwóch olimpijczykach i ten hodowca jest jeszcze znajomym redaktora z gazety.W tej gazecie idą na łatwizne a póĽniej się dziwią że prenumerata spada.

WysłanyWysłany: Pią Cze 14, 2013 7:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dako1 twoje argumenty za utrzymaniem składki lotowej od hodowcy, są niezasadne. w obecnej sytuacji mniejszy hodowca dopłaca lotowe do twoich gołębi. zachowujesz się jak małe dziecko, które próbuje coś wymóc na rodzicach. jeżeli stać cie hodować np 100 gołębi to wykup im miejsce w kabinie. jeśli ograniczysz liczbę gołębi, to przynajmniej teoretycznie mniejszy hodowca będzie miał z tobą wyrównane szanse. oddziały które wprowadziły ten sposób rozliczania nie zauważyły znaczących spadków liczby gołębi. więc kolego zapłać za te gołąbki które chcesz lotować i po temacie.

Hodowca082
kolego gołąb poza 50-tki nie może lecieć o pietruszkę ponieważ pracuje na swój indywidualny wynik choćby do wystaw. kolejna rzecz to większość oddziałów ma też rywalizacje z 50gmp wiec może warto tym się zainteresować. w dobrych hodowlach często gołebie z 50 są wstanie wygrac rywalizacje w całości w oddziśałach.

m.tele91
jeżeli chodzi o zasięg tertorialny jest to temat nie do ruszenia ze wzgledu choćby na podział majatku. dalej czemu akurat według starych wojewudztw?? może wtedy kto? niewygodny(lepszy) dla ciebie nie był by w twoim oddziele czy okręgu. najbardziej adekwatny sposób rywalizacji w tym sporcie to jak najwieksza liczba hodowców w oddziałach czy rejonach lotowych. w "Bożych Stronach" cieszko o odpowiednie skupienie hodowców. [/b]
Opium

WysłanyWysłany: Sro Paź 23, 2013 17:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie.
W statucie jest taki punkt.
(wklejam)
"1. Współdziałanie z władzami i instytucjami naukowymi zainteresowanymi działalnością Związku,"
...a z jakimi to instytucjami nasze stowarzyszenie współdziała?
...a może czytając wnikliwie ten punkt władze i instytucje naukowe nie są zainteresowane naszą działalnością ,czy hodowlą gołębia pocztowego?

W takim razie ...może należałoby wpisać w statut (co zdaje się jest w obecnej chwili) nie do przeskoczenia ...mocą uchwały zobligować na ZG kogoś odpowiedzialnego o takowe kontakty?
EDO

WysłanyWysłany: Pią Gru 13, 2013 20:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam Koledzy! Czytam Wasze wypowiedzi i powiem w skrocie kazdy ma jakas racje i jesli ZG nie zacznie myslec o Wszystkich Hodowcach tzn przede wszystkim tych szczegolnie "malych hodowlach" to hodowle zaczna sie wykruszac i hodowca od hodowcy bedzie mial nie kilka czy kilkanascie km tylko o wiele dalej nawet kilkadziesiat kilometrow.Czasami zastanawiam sie czy nie lepsze beda Kluby Hodowcow gdyz utrzymac ZG to tez niemaly koszt,gdzie w rzeczywistosci ZG niczym specjalnie sie nie przejmuje.Ogolnie jestem przeciwnikiem az tylu lotow 14 -16,to jest absurd i niczemu nie sluzy gdyz hodowcy amatorzy i tzw mali hodowcy,ktorzy hoduja 30-50 golebi,nie maja wogole szans uczestnictwa w tzw podwojnych lotach.Niedziele staja sie juz nudne bo loty w wiekszosci sa zbyt krotkie i konkursy trwaja kilka minut,dla mnie zadna rewelacja.Kiedys byly loty rozplanowane na 12max 13 niedziel i w tym byl najdalszy lot z ok 900-1000km,gdzie bralo malo udzial 5 golabkow.Jednak ten lot dawal najwiecej satysfakcji bo bylo cos innego, czesto ptaki najmniej spodziewane zwyciezaly, nie wspomne ze taki lot, to dodatkowe urozmaicenie w sezonie lotowym a w przeddzien lotu wyczuwalo sie najwiecej adrealiny i elektrycznosci w powietrzu.Ten jeden lot dawal wiecej przyjemnosci niz wiekszoc lotow w sezonie.Moze sie myle ale wiekszosc hodowcow,ktorzy pamietaja te loty, napewno mile wspominaja takie sezony, zwlaszcza z przenocowaniem golebi.Dobry Lot.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: