Ustaw jako startową
29 lipca 2014
Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych

» Aktualności
» Forum

» Historia
» Statut
» Zarząd
» Sędziowie
» Adresy oddziałów
» HGP

» Regulaminy
» Wsp. geograficzne
» Druki PZHGP
» Upoważnienia
» Komunikaty
» Wyniki

» Galeria
» Linki
» TopLista
» Kontakt

System Zgłaszania Gołębi Przybłąkanych

OSTATNIO ZGŁOSZONE:

PL-0407-13-6594
PL-195-13-17253
PL-0330-10-6518
PL-12-4512
PL-0157-12-3317
PL-051-14-7728
PL-0430-14-8954
PL-0443-14-12411
PL-0288-13-3713
PL-047-13-9581


ZOBACZ WIĘCEJ NA www.pzhgp.pl/szgp

FCI
Mistrzostwo Regionu II - 2003

Mistrzostwo Regionu II - Północ

GMP (28 konk.)

LpNazwisko i imięOddział - OkręgPunkty
1,Szymański ZygmuntWejherowo - Gdańsk1 072,93
2,Staciwa ZygmuntSzczecinek - Pomorze Śr.1 069,68
3,Porzeziński JanPruszcz Gdański - Gdańsk1 065,89
4,Kirszen Waldemar i WaldemarKościerzyna - Gdańsk1 064,03
5,Walendziak AndrzejStarogard-Miasto - Gdańsk1 063,77
6,Wrzosek G. ? Rader A.Charnowo - Pomorze Śr.1 063,41
7,Eron HenrykŻukowo - Gdańsk1 063,35
8,Hrycyk JózefLębork - Gdańsk1 063,18
9,Stańczak ZdzisławTczew - Gdańsk1 063,04
10,Tybuś LeszekGdynia-Miasto - Gdańsk1 062,26
11,Kohnke KazimierzWładysławowo - Gdańsk1 061,97
12,Kohnke JerzyPuck - Gdańsk1 061,80
13,Metza TadeuszSopot - Gdańsk1 061,41
14,Pawlak J. ? Rosiński P.Charnowo - Pomorze Śr.1 061,06
15,Penkowski AndrzejPelplin - Gdańsk1 060,52
16,Lademann Zdzisław i KrzysztofSopot - Gdańsk1 060,24
17,Zielińscy Henryk i StanisławCharnowo - Pomorze Śr.1 059,81
18,Rubaszka JerzyLębork - Gdańsk1 058,83
19,Zelewski A. ? Styn S.Wejherowo - Gdańsk1 058,31
20,Gajdowski EdwardGdynia Obłuże - Gdańsk1 058,09
21,Rogiński IreneuszBydgoszcz - Bydgoszcz1 057,70
22,Musiał KrzysztofTczew - Gdańsk1 056,17
23,Konkel Marek i MartinWładysławowo - Gdańsk1 055,40
24,Kicior ZdzisławKoszalin - Koszalin1 055,38
25,Mahlik BenonKościerzyna - Gdańsk1 055,24
26,Jeżewski RomanGdynia Chylonia - Gdańsk1 055,20
27,Jeszka TadeuszPelplin - Gdańsk1 055,10
28,Mańkucki TadeuszZblewo - Gdańsk1 054,55
29,Rompca PiotrGdynia-Miasto - Gdańsk1 054,55
30,Cejrowski JacekPruszcz Gdański - Gdańsk1 054,40
31,Golonka StanisławWejherowo - Gdańsk1 054,39
32,Zwarra FranciszekRumia - Gdańsk1 053,96
33,Szreder PiotrGdańsk Orunia - Gdańsk1 053,75
34,Przysowa RomanKwidzyn - Gdańsk1 053,37
35,Kortas WaldemarPuck - Gdańsk1 053,08
36,Wołoch J. ? Zagórski J.Charnowo - Pomorze Śr.1 052,70
37,Jurgiewicz PiotrCharnowo - Pomorze Śr.1 052,01
38,Kurkowski AntoniGdańsk Orunia - Gdańsk1 051,52
39,Ciesielski CzesławBydgoszcz - Bydgoszcz1 051,24
40,Galiński Józef i KrystynaKościerzyna - Gdańsk1 051,15
41,Kirko WaldemarCharnowo - Pomorze Śr.1 050,25
42,Domarus ZbigniewWejherowo - Gdańsk1 049,62
43,Tymiński EdmundRumia - Gdańsk1 049,59
44,Studniarz BogdanBydgoszcz - Bydgoszcz1 049,38
45,Maliborski WładysławGdańsk-Śródmieście - Gdańsk1 049,21
46,Skibiński AndrzejPszczółki - Gdańsk1 049,19
47,Kiśluk AdamCharnowo - Pomorze Śr.1 048,90
48,Suski JustynStarogard-Miasto - Gdańsk1 047,73
49,Wolski JanChełmno - Toruń1 047,67
50,Felski AndrzejStarogard-Miasto - Gdańsk1 047,61
51,Marciniak PiotrBydgoszcz - Bydgoszcz1 047,30
52,Firyn JerzyZblewo - Gdańsk1 047,08
53,Okoniewski BogdanTczew - Gdańsk1 047,08
54,Skiba Tomasz i TeresaGdynia Obłuże - Gdańsk1 046,56
55,Springer MirosławSzczecinek - Pomorze Śr.1 046,39
56,Sirocki AndrzejLębork - Gdańsk1 046,00
57,Bieliński JanuszTczew - Gdańsk1 045,98
58,Zielina JanuszMiędzyzdroje - Szczecin1 045,88
59,Woźniak TadeuszGdynia-Miasto - Gdańsk1 045,29
60,Bach HubertGdynia Chylonia - Gdańsk1 045,27
61,Szymański KrzysztofRumia - Gdańsk1 045,05
62,Burek SławomirBydgoszcz - Bydgoszcz1 045,03
63,Konkel JoachimŻukowo - Gdańsk1 044,82
64,Fularczyk RomanGdańsk Wrzeszcz - Gdańsk1 044,64
65,Wepryk MirosławKoszalin - Koszalin1 044,31
66,Sawicki JózefWejherowo - Gdańsk1 044,06
67,Owczarski JózefBydgoszcz - Bydgoszcz1 043,73
68,Ernest HenrykToruń - Toruń1 043,32
69,Grudzień RomanGdynia Obłuże - Gdańsk1 042,49
70,Barkowski TadeuszMalbork - Gdańsk1 041,88
71,Radtke Kazimierz i synPuck - Gdańsk1 041,85
72,Kanikuła WaldemarRumia - Gdańsk1 040,94
73,Grzybowski GrzegorzSzczecin - Szczecin1 040,52
74,Stenzel JerzyWejherowo - Gdańsk1 040,41
75,Stosik IreneuszZblewo - Gdańsk1 040,31
76,Rychłowski Marek, syn i córkaPuck - Gdańsk1 039,41
77,Masłowski KazimierzKoronowo - Bydgoszcz1 039,33
78,Merchel JózefGdańsk Wrzeszcz - Gdańsk1 039,31
79,Różyccy - DzięgielewskiGdynia Obłuże - Gdańsk1 039,09
80,Lewald Andrzej i Oller MirosławGdańsk-Śródmieście - Gdańsk1 039,08
81,Ćwirko EdwardBiałogard - Koszalin1 039,06
82,Fiłatow JanMiędzyzdroje - Szczecin1 038,94
83,Jasiewicz JerzyPszczółki - Gdańsk1 038,44
84,Treliński RomanLębork - Gdańsk1 037,50
85,Janoszek BolesławKołobrzeg - Koszalin1 036,66
86,Struzik S. i J.Malbork - Gdańsk1 036,29
87,Kryża JanWejherowo - Gdańsk1 035,87
88,Szymański FranciszekWejherowo - Gdańsk1 035,67
89,Rudkowski SławomirPłoty - Szczecin1 035,66
90,Kapturski TadeuszDąbie - Szczecin1 035,44
91,Drzewiecki M. J.Międzyzdroje - Szczecin1 035,24
92,Mądry KazimierzŻukowo - Gdańsk1 034,83
93,Kuc TadeuszStarogard-Miasto - Gdańsk1 034,74
94,Piłat MarekKoronowo - Bydgoszcz1 034,54
95,Malak HenrykGdańsk Wrzeszcz - Gdańsk1 034,30
96,Gołębiewski JanuszGdańsk Wrzeszcz - Gdańsk1 033,94
97,Rojewski PawełBydgoszcz - Bydgoszcz1 033,93
98,Mateja MieczysławGdynia-Miasto - Gdańsk1 033,57
99,Koperski EdmundGdańsk-Śródmieście - Gdańsk1 033,38
100,Kunda TadeuszBydgoszcz - Bydgoszcz1 032,93
101,Domaradzki RyszardKwidzyn - Gdańsk1 032,47
102,Kucharczyk JarosławKołobrzeg - Koszalin1 032,29
103,Wysocki JanBydgoszcz - Bydgoszcz1 031,99
104,Marko AndrzejStarogard-Miasto - Gdańsk1 031,18
105,Kopicki RomanMalbork - Gdańsk1 030,50
106,Włudzik - DzierzyńskiGdynia Obłuże - Gdańsk1 030,28
107,Millek Kazimierz i KarolLębork - Gdańsk1 030,02
108,Reiter FranciszekWejherowo - Gdańsk1 029,98
109,Jarosz BogdanPszczółki - Gdańsk1 029,77
110,Kwolek JózefMalbork - Gdańsk1 029,11
111,Sosnowski FranciszekKwidzyn - Gdańsk1 028,31
112,Duda-KowalskiStarogard-Miasto - Gdańsk1 026,77
113,Ciesielski ZbigniewGdynia-Miasto - Gdańsk1 025,33
114,Elendt Witold i RyszardPuck - Gdańsk1 025,03
115,Labuda MarekŻukowo - Gdańsk1 023,45
116,Rychlik MirosławBydgoszcz - Bydgoszcz1 023,37
117,Nerowski ŁukaszWejherowo - Gdańsk1 023,28
118,Bagnecki MarianGdańsk Orunia - Gdańsk1 022,97
119,Wandtke MarianLębork - Gdańsk1 022,96
120,Zieliński TadeuszŚwiecie - Toruń1 022,68
121,Mikucziński TadeuszGdańsk Wrzeszcz - Gdańsk1 022,61
122,Krzyżanowski Eugeniusz i PawełKwidzyn - Gdańsk1 022,36
123,Żmijewski Tomasz i RobertGdańsk-Śródmieście - Gdańsk1 022,31
124,Kaczyński MarianLubichowo - Gdańsk1 021,79
125,Rutkowski JózefŻukowo - Gdańsk1 020,16
126,Pęcherz JanGoleniów - Szczecin1 020,05
127,Ostraszewski JerzyNakło - Bydgoszcz1 019,84
128,Rogalewski RyszardŻukowo - Gdańsk1 019,30
129,Jankowski JacekMiędzyzdroje - Szczecin1 018,87
130,Szklarczyk MarianMalbork - Gdańsk1 018,80
131,Leśniewicz RyszardTrzebiatów - Szczecin1 017,65
132,Kukliński RomanPłoty - Szczecin1 017,11
133,Labuda AlfonsWejherowo - Gdańsk1 017,06
134,Licbarski WojciechŻukowo - Gdańsk1 017,02
135,Reda JanMiędzyzdroje - Szczecin1 016,56
136,Sowiński RyszardGdańsk-Śródmieście - Gdańsk1 016,55
137,Tomaszewski ZdzisławChełmża - Toruń1 015,85
138,Chamera ZygmuntGdynia-Miasto - Gdańsk1 015,67
139,Piotrowski RyszardMiędzyzdroje - Szczecin1 015,35
140,Beszczyński MirosławChełmno - Toruń1 015,15

Kategoria A (20 konk.)

LpNazwisko i imięOddział - OkręgCoef.
I.Staciwa ZygmuntSzczecinek - Pomorze Śr.198,40
II.Kohnke KazimierzWładysławowo - Gdańsk204,76
III.Walendziak AndrzejStarogard-Miasto - Gdańsk205,11
1,Barkowski TadeuszMalbork - Gdańsk214,83
2,Kortas WaldemarPuck - Gdańsk222,56
3,Skiba Tomasz i TeresaGdynia Obłuże - Gdańsk234,50
4,Tybuś LeszekGdynia-Miasto - Gdańsk237,82
5,Bach HubertGdynia Chylonia - Gdańsk248,45
6,Zielińscy Henryk i StanisławCharnowo - Pomorze Śr.252,67
7,Rompca PiotrGdynia-Miasto - Gdańsk262,28
8,Kirszen Waldemar i WaldemarKościerzyna - Gdańsk268,65
9,Wrzosek G. ? Rader A.Charnowo - Pomorze Śr.269,61
10,Metza TadeuszSopot - Gdańsk274,60
11,Studniarz BogdanBydgoszcz - Bydgoszcz283,84
12,Firyn JerzyZblewo - Gdańsk290,04
13,Szymański ZygmuntWejherowo - Gdańsk302,78
14,Ławski DariuszSzubin - Bydgoszcz307,23
15,Nawara GrzegorzKruszwica - Bydgoszcz319,20
16,Jętczak RomanInowrocław - Bydgoszcz323,13
17,Hrycyk JózefLębork - Gdańsk331,50
18,Zelewski A. ? Styn S.Wejherowo - Gdańsk331,98
19,Stańczak ZdzisławTczew - Gdańsk347,53
20,Marciniak PiotrBydgoszcz - Bydgoszcz355,88
21,Szymański KrzysztofRumia - Gdańsk357,71
22,Suski JustynStarogard-Miasto - Gdańsk362,25
23,Kanikuła WaldemarRumia - Gdańsk372,68
24,Marzec MichałCzłuchów - Pomorze Śr.372,83
25,Przysowa RomanKwidzyn - Gdańsk373,31
26,Stolman ZbigniewChojnice - Pomorze Śr.375,75
27,Jeżewski RomanGdynia Chylonia - Gdańsk376,09
28,Eron HenrykŻukowo - Gdańsk387,88
29,Wołoch J. ? Zagórski J.Charnowo - Pomorze Śr.402,99
30,Kohnke JerzyPuck - Gdańsk409,43
31,Kaczyński MarianLubichowo - Gdańsk459,09
32,Wolski JanChełmno - Toruń463,73
33,Labuda MarekŻukowo - Gdańsk467,53
34,Gaweł TadeuszGdańsk-Śródmieście - Gdańsk467,93
35,Bączkowski MirosławKoszalin - Koszalin475,85
36,Struzik S. i J.Malbork - Gdańsk487,04
37,Sosnowski FranciszekKwidzyn - Gdańsk494,33
38,Millek Kazimierz i KarolLębork - Gdańsk505,42
39,Szreder PiotrGdańsk Orunia - Gdańsk506,40
40,Maliborski WładysławGdańsk-Śródmieście - Gdańsk512,18
41,Rogiński IreneuszBydgoszcz - Bydgoszcz512,67
42,Zwarra FranciszekRumia - Gdańsk536,67
43,Rubaszka JerzyLębork - Gdańsk536,76
44,Porzeziński JanPruszcz Gdański - Gdańsk539,22
45,Mahlik BenonKościerzyna - Gdańsk551,00
46,Chojnacki Wiesław i MichałInowrocław - Bydgoszcz551,40
47,Springer MirosławSzczecinek - Pomorze Śr.552,05
48,Golonka StanisławWejherowo - Gdańsk560,78
49,Galiński Józef i KrystynaKościerzyna - Gdańsk566,23
50,Śledź Andrzej i ŁukaszElbląg - Gdańsk577,75

Kategoria B (16 konk.)

LpNazwisko i imięOddział - OkręgCoef.
I.Szymański ZygmuntWejherowo - Gdańsk93,02
II.Hrycyk JózefLębork - Gdańsk109,31
III.Fularczyk RomanGdańsk Wrzeszcz - Gdańsk123,29
1,Porzeziński JanPruszcz Gdański - Gdańsk125,79
2,Eron HenrykŻukowo - Gdańsk128,87
3,Staciwa ZygmuntSzczecinek - Pomorze Śr.151,90
4,Kirszen Waldemar i WaldemarKościerzyna - Gdańsk163,75
5,Ciesielski CzesławBydgoszcz - Bydgoszcz183,07
6,Rubaszka JerzyLębork - Gdańsk187,64
7,Trepkowski - FormelaWejherowo - Gdańsk200,40
8,Wołoch J. ? Zagórski J.Charnowo - Pomorze Śr.218,41
9,Gajdowski EdwardGdynia Obłuże - Gdańsk219,23
10,Kohnke KazimierzWładysławowo - Gdańsk222,38
11,Kurkowski AntoniGdańsk Orunia - Gdańsk226,10
12,Zielińscy Henryk i StanisławCharnowo - Pomorze Śr.226,54
13,Kicior ZdzisławKoszalin - Koszalin230,13
14,Zelewski A. ? Styn S.Wejherowo - Gdańsk231,70
15,Ostraszewski JerzyNakło - Bydgoszcz236,34
16,Masłowski KazimierzKoronowo - Bydgoszcz238,11
17,Penkowski AndrzejPelplin - Gdańsk241,48
18,Kuc TadeuszStarogard-Miasto - Gdańsk244,92
19,Koszykowski JanuszToruń - Toruń251,93
20,Wronka CzesławNakło - Bydgoszcz258,66
21,Melkowski BenonBydgoszcz - Bydgoszcz270,46
22,Grudzień RomanGdynia Obłuże - Gdańsk272,35
23,Kuberna BogdanMiędzyzdroje - Szczecin284,16
24,Konkel Marek i MartinWładysławowo - Gdańsk285,85
25,Becmer PiotrElbląg - Gdańsk291,10
26,Pierścionek G. i W.Brodnica - Toruń317,03
27,Poczopko RobertSzczecin - Szczecin321,01
28,Grzybowski GrzegorzSzczecin - Szczecin331,30
29,Piłat MarekKoronowo - Bydgoszcz332,32
30,Firyn JerzyZblewo - Gdańsk333,90
31,Jeżewski RomanGdynia Chylonia - Gdańsk334,11
32,Wolter MariuszCzersk - Pomorze Śr.341,41
33,Rompca PiotrGdynia-Miasto - Gdańsk342,91
34,Stolman ZbigniewChojnice - Pomorze Śr.343,44
35,Bach HubertGdynia Chylonia - Gdańsk346,66
36,Jurgiewicz PiotrCharnowo - Pomorze Śr.353,98
37,Kohnke JerzyPuck - Gdańsk364,93
38,Jeszka TadeuszPelplin - Gdańsk366,81
39,Rogiński IreneuszBydgoszcz - Bydgoszcz371,31
40,Wepryk MirosławKoszalin - Koszalin371,57
41,Treliński RomanLębork - Gdańsk374,70
42,Okoniewski BogdanTczew - Gdańsk378,66
43,Ćwirko EdwardBiałogard - Koszalin380,77
44,Tymiński EdmundRumia - Gdańsk383,64
45,Kwolek JózefMalbork - Gdańsk385,25
46,Śledź KazimierzElbląg - Gdańsk385,44
47,Wandtke MarianLębork - Gdańsk394,63
48,Barkowski TadeuszMalbork - Gdańsk396,46
49,Gałęzowski HenrykElbląg - Gdańsk397,95
50,Wrzosek G. ? Rader A.Charnowo - Pomorze Śr.404,31

Kategoria C (9 konk.)

LpNazwisko i imięOddział - OkręgCoef.
I.Pawlak J. ? Rosiński P.Charnowo - Pomorze Śr.54,67
II.Szymański ZygmuntWejherowo - Gdańsk61,45
III.Kicior ZdzisławKoszalin - Koszalin77,44
1,Staciwa ZygmuntSzczecinek - Pomorze Śr.84,10
2,Felski AndrzejStarogard-Miasto - Gdańsk93,62
3,Wolski JanChełmno - Toruń104,65
4,Lademann Zdzisław i KrzysztofSopot - Gdańsk107,10
5,Zelewski A. ? Styn S.Wejherowo - Gdańsk113,22
6,Woźniak TadeuszGdynia-Miasto - Gdańsk115,19
7,Metza TadeuszSopot - Gdańsk117,98
8,Rogiński IreneuszBydgoszcz - Bydgoszcz119,37
9,Kohnke JerzyPuck - Gdańsk123,03
10,Jeżewski RomanGdynia Chylonia - Gdańsk123,32
11,Walendziak AndrzejStarogard-Miasto - Gdańsk125,74
12,Hrycyk JózefLębork - Gdańsk134,17
13,Zielińscy Henryk i StanisławCharnowo - Pomorze Śr.136,79
14,Wrzosek G. ? Rader A.Charnowo - Pomorze Śr.137,36
15,Rubaszka JerzyLębork - Gdańsk138,78
16,Kirko WaldemarCharnowo - Pomorze Śr.141,63
17,Mahlik BenonKościerzyna - Gdańsk142,76
18,Musiał KrzysztofTczew - Gdańsk145,28
19,Grzybowski GrzegorzSzczecin - Szczecin150,90
20,Tybuś LeszekGdynia-Miasto - Gdańsk154,94
21,Eron HenrykŻukowo - Gdańsk158,18
22,Cejrowski JacekPruszcz Gdański - Gdańsk158,52
23,Mańkucki TadeuszZblewo - Gdańsk162,48
24,Domarus ZbigniewWejherowo - Gdańsk165,50
25,Kirszen Waldemar i WaldemarKościerzyna - Gdańsk166,50
26,Owczarski JózefBydgoszcz - Bydgoszcz168,04
27,Treliński RomanLębork - Gdańsk179,39
28,Kwolek JózefMalbork - Gdańsk180,16
29,Galiński Józef i KrystynaKościerzyna - Gdańsk185,23
30,Kaczyński MarianLubichowo - Gdańsk189,05
31,Fiłatow JanMiędzyzdroje - Szczecin191,88
32,Sawicki JózefWejherowo - Gdańsk197,90
33,Misiak WiesławCzersk - Pomorze Śr.201,66
34,Springer MirosławSzczecinek - Pomorze Śr.202,25
35,Szreder PiotrGdańsk Orunia - Gdańsk205,09
36,Maliborski WładysławGdańsk-Śródmieście - Gdańsk208,51
37,Konkel Marek i MartinWładysławowo - Gdańsk209,06
38,Rompca PiotrGdynia-Miasto - Gdańsk211,09
39,Kunda TadeuszBydgoszcz - Bydgoszcz216,55
40,Koźlinka JanuszChełmno - Toruń217,15
41,Konkel JoachimŻukowo - Gdańsk220,41
42,Kucharczyk JarosławKołobrzeg - Koszalin222,94
43,Okoniewski BogdanTczew - Gdańsk226,14
44,Sirocki AndrzejLębork - Gdańsk226,24
45,Drzewiecki M. J.Międzyzdroje - Szczecin228,67
46,Mateja MieczysławGdynia-Miasto - Gdańsk230,50
47,Marko AndrzejStarogard-Miasto - Gdańsk231,83
48,Kohnke KazimierzWładysławowo - Gdańsk242,28
49,Stańczak ZdzisławTczew - Gdańsk242,42
50,Ernest HenrykToruń - Toruń248,53



Dokumenty udostępniane na stornach pzhgp.pl w postaci plików PDF należy otwierać za pomocą programu ADOBE READER.

Program Adobe Reader w wersji dla Windows 2000/XP/2003/Vista można pobrać ze strony Instalki.pl . Wersje dla innych systemów operacyjnych są dostępne pod adresem Adobe.com oraz na większości płyt dołączanych do czasopism o tematyce komputerowej (np. Chip, Enter).
Nowe oddziały a w spisach brak pytanie do ZG
    kama62 / 3 odp.

przybłeda
    iedrek / 0 odp.

zegar vizion
    kwiatek0 / 0 odp.

PL-049-11-5302
    karlik95 / 1 odp.

Unikon sprzedam
    mada196 / 0 odp.

OKAZJA SPRZEDAM HODOWLĘ GOŁĘBI POCZTOWYCH
    lotujący / 0 odp.

mistrzowie
    dirk / 11 odp.

Młode po wdowcach
    patryk9016 / 0 odp.

Gwiazdy Sportu Gołębiarskiego - ZWIASTUN
    videolotnik / 5 odp.

benzing drewniak i plastik
    barkley / 0 odp.

gołąb rumuński
    zdzislaw366 / 5 odp.

Gdzie jest KUBUŚ ???
    Uczciwy hodowca / 34 odp.

Gdzie jest KUBUŚ ???
    Uczciwy hodowca / 34 odp.


Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Zarząd Główny - Chorzów      ul. Wieniawskiego 18     41-506 Chorzów

tel./fax.: 32/722-40-23   E-mail: zg@pzhgp.pl     Konto: PKO BP O/Chorzów 51 1020 2368 0000 2202 0022 8270

Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów z niniejszej strony bez zgody redakcji serwisu zabronione !!!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.