2004-11-03 • Reportaż „Dobry Lot Europo”

Aktualności

2004-11-03 – Zdzisław Karoń


28.08.2004 r. W Radzionkowie odbył się festyn na którym podsumowano lot gołębi z Brukseli na Śląsk z okazji wejścia Polski do Uni Europejskiej. Organizatorem lotu byli PZHGP Oddział Radzionków i Radzionkowski Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

Eurodeputowana prof. GENOWEFA GRABOWSKA – honorowy patronat
Prezydent PZHGP inz. JAN KAWALER podczas przemówienia

Prezes PZHGP- oddz. Radzionków PIOTR GŁUCH RTSK-PAWEŁ BOMBA organizatorzy lotu BRUKSELA 2004

PIOTR GŁUCH z pucharem od ministra rolnictwa WOJCIECHA OLEJNICZAKA dla hodowców PZHGP oddz. Radzionków

„Mały Śląsk”

Władze PZHGP – Prezydent JAN KAWALER, sekretarz ROMAN KALUS, prezes okręgu KATOWICE KAZIMIERZ LUDYGA

Zwycięzca lotu z BRUKSELI ADAM BIAŁOTA oddz.Góra okr.Katowice, członek PZHGP od 1978 roku          &n bsp;       2003 i 2004 – mistrz oddz.Góra, na lot Bruksela wysłał 9 gołębi zdobył 6 konk. zwycięzca lotu PL-0121-99-2312 pochodzenie gołębia – VAN WANROY – V.D.WEGEN

Deputowana parlamentu europejskiego prof. GENOWEFA GRABOWSKA i PIOTR PILARSKI red. strony oddz.Radzionków podziwiają zwyciezcę lotu

Wśród hodowców

 

Wypowiedź prof. GENOWEFY GRABOWSKIEJ w RADZIONKOWIE:

Obejmując patronat nad lotem gołębi pocztowych z BRUKSELI na Śląsk miała Pani Profesor wcześniej jakiś kontakt z ich hodowcami?

Z gołębiami miałam pierwszy kontakt w Krakowie na Rynku karmiąc je sama, a pózniej z moim synkiem, natomiast z hodowcami i z ich Związkiem – w Radzionkowie, trzy miesiące temu, w końcu maja, kiedy będąc właśnie tutaj na zaproszenie Związku i spędzając bardzo sympatyczny wieczór dowiedziałam się o tym locie z Brukseli. To było tuż przed wyborami do Parlamentu , i ogromnie mnie to zainteresowałlo i ucieszyło że właśnie tu ze Śląska a szczególnie z miasta Radzionkowa, taka incjatywa wychodzi, że wychodzi z nią nie samorząd, nie władze, tylko ludzie, którym taki pomysł wpadł do głowy, że właśnie ten moment wejścia Polski do Uni Europejskiej postanowili uczcić i przypieczętować w sposób w łaściwy dla swojego hobby, tym co kochają ,w czym są znakomici, na czym się znają.
Więc to jest coś, co w moich oczach zasługuje na ogromne uznanie i naśladownictwo.
Chciałabym, żeby inne Związki brały przykład i próbowały pokazywać w Polsce, w świecie, w Europie, ze my jesteśmy dobrzy w wielu dziedzinach.

Dziękuje za miłe słowa o naszym Związku.
W imieniu kolegów z PZHGP życze sukcesów.