2014-10-20 • 9. Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów – Gdańsk, 6-7 grudnia 2014

Aktualności

W dniach 6-7 grudnia zapraszamy do Gdańska na dziewiątą edycję Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych i Akcesoriów GOŁĘBIE 2014!
Już od 2006 roku Gdańsk jest miejscem spotkań zarówno profesjonalnych hodowców gołębi, znawców tematu jak i pasjonatów. Impreza przygotowywana we współpracy z Polskim Związkiem Hodowców Gołębi Pocztowych – Okręg Gdański i Trójmiejskim Związkiem Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu, Ptaków Ozdobnych, Królików i Drobnych Zwierząt cieszy się dużym zainteresowaniem środowisk branżowych. Rokrocznie odwiedza ją ponad 5 tys. gości.
Na szczególną uwagę zasługują w tym roku trzy wyjątkowe wydarzenia: po raz pierwszy Targom towarzyszyć będzie Wystawa Gołębi Pocztowych Polski Północnej, po raz czwarty Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych i po raz trzeci Bałtycka Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików. Dzięki synergii wydarzeń – połączenia targów z wystawami – ta wspólna promocyjna inicjatywa została bardzo przychylnie przyjęta przez środowisko hodowców, zyskując miano „Pomorskiego Święta Hodowców Gołębi”.
W trakcie targów można zakupić gołębie pocztowe z renomowanych hodowli polskich i zagranicznych oraz zapoznać się z szeroką ofertą handlową leków, odżywek, sprzętu i akcesoriów hodowlanych. Targom tradycyjnie towarzyszą wykłady weterynaryjne, poruszające interesujące hodowców tematy dot. ochrony zdrowia gołębi oraz związanej z tym profilaktyki, prewencji i diagnostyki chorób. W tym roku lek. wet. Ryszard Chorąży, specjalista chorób drobiu i ptaków ozdobnych wygłosi prelekcję nt. „Wspomagania farmakologicznego treningów i lotów gołębi pocztowych”.
Podobnie jak w latach poprzednich zaangażowanie najlepszych hodowców zostanie docenione i nagrodzone. Nie zabraknie ceremonii wręczenia nagród, w ramach towarzyszących imprezie konkursów. W roku 2013 poddano ocenie ponad 1000 zwierząt, oraz wręczono 500 nagród, wyróżnień i dyplomów.
Patronat honorowy nad targami sprawują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

godziny otwarcia:
6 grudnia| sobota |8:00 – 18:00
7 grudnia | niedziela | 8:00 – 15:00
Ceny biletów:
jednodniowy bilet wstępu: 10,00 zł
jednodniowy bilet wstępu – ulgowy (emeryci, młodzież szkolna, studenci, dzieci – po okazaniu legitymacji): 5,00 zł
dzieci do lat 10 – wstęp bezpłatny pod opieką osoby dorosłej

dyrektor projektu Gołębie – Nina Węgrzynowicz – Trzebiatowska, tel. 058 554 93 63
www.golebietargi.pl

MTGP Gdańsk 6-7 grudnia 2014